Saražotais siltumenerģijas apjoms apkures sezonas noslēdzošajā mēnesī aprīlī attiecībā pret martu bijis par 9,29% jeb 1598 megavatstundām mazāks, liecina uzņēmuma Ventspils siltums dati. Lai arī apkures sezona ir noslēgusies, tomēr, kamēr vēl ir salīdzinoši vēss laiks,  šobrīd apkure tiek nodrošināta gan skolās un bērnudārzos, gan sabiedriskās iestādēs.

Tāpat arī apkure tiek nodrošināta vairākās daudzdzīvokļu dzīvojamās mājās, jo ēku individuālo siltummezglu priekšrocības sniedz iespēju ar minimālu siltumenerģijas patēriņu uzturēt dzīvokļos komforta prasībām atbilstošu temperatūru.

Ņemot vērā pašreizējos laika apstākļus, Ventspils siltums vērš uzmanību, ka iedzīvotāji, vienojoties ar mājas apsaimniekotāju, paši var noteikt apkures sezonas ilgumu un atslēgt vai pieslēgt apkuri sev vēlamā laikā, jo centralizētās siltumapgādes pakalpojuma pieejamību uzņēmums  nodrošina visa gada garumā, neatkarīgi no laika apstākļiem. Izvēloties atbilstošāko ēkas individuālā siltummezgla darbības režīmu ir iespējams noregulēt gan vēlamo iekštelpu temperatūru, gan norādīt parametrus, pie kādiem, piemēram, nakts stundās vai pa dienu siltumenerģijas patēriņš ēkā samazinās vai arī palielinās. Ja siltummezglā pareizi ieregulēti visi nepieciešamie parametri, tad āra gaisa temperatūrai sasniedzot ieregulēto atzīmi, apkures sistēma automātiski atslēdzas un ēka netiek apkurināta. Savukārt, ja āra gaisa temperatūra pazeminās zem noregulētās atzīmes, tad sistēma automātiski ieslēdzas un dzīvokļos tiek nodrošināta apkure.

Autors: Ventspilnieks.lv / Foto: LETA