Slepkavībā un izvarošanas mēģinājumā vainotajam sētniekam prasa mūža ieslodzījumu

1123

Bijušajam sētniekam, kurš apsūdzēts par Ventspilī notikušu sirmgalves slepkavību un nepilngadīgas jaunietes izvarošanas mēģinājumu, prokurore prasījusi piemērot mūža ieslodzījumu.

Ventspils prokuratūras prokurore Solvita Bože skaidroja, ka vīrietis apsūdzēts par noziedzīgiem nodarījumiem, no kuriem trīs klasificējami kā sevišķi smagi. Kā galīgo sodu par visiem noziedzīgajiem nodarījumiem apsūdzības uzturētāja tiesā prasīja vīrietim piespriest mūža ieslodzījumu.

Apsūdzētais savu vainu ir atzinis daļēji. Lai gan ar niansēm, taču pēc būtības viņš atzinis vainu noziegumos, kas izdarīti pret sirmgalvi, taču noliedzis savu vainu jaunietes izvarošanas mēģinājumā.

Spriedumu šajā lietā Kurzemes rajona tiesa Ventspilī pasludinās piektdien.

Lieta izskatīta slēgtās tiesas sēdēs.

Valsts policija (VP) pērn jūnijā kriminālvajāšanas sākšanai nodeva kriminālprocesu par sievietes slepkavību un jaunietes izvarošanas mēģinājumu Ventspilī.

85 gadus vecās sievietes līķis ar vardarbīgas nāves pazīmēm tika atrasts pērn 10.martā kādā dzīvoklī Brīvības ielā Ventspilī. Tajā pašā dienā uz aizdomu pamata par slepkavību aizturēts 41 gadus vecs vīrietis, kuram pērn 12.martā tiesa piemēroja drošības līdzekli – apcietinājumu.

Noskaidrots, ka vīrietis strādājis par sētnieku un liktenīgajā dienā vērsies pie mājas iedzīvotājiem, vācot parakstus par padarīto. Tādā veidā vīrietis arī iekļuvis 1932.gadā dzimušas sievietes dzīvoklī. Brīdī, kad sieviete noliekusies pie galda, vīrietis viņai no mugurpuses uzbrucis, žņaudzot, sitot un durot ar nazi. Vēlāk viņš veicis seksuāla rakstura darbības, tādējādi apmierinot savu dzimumtieksmi pretdabiskā veidā, izmantojot cietušās sievietes bezpalīdzības stāvokli viņas vecuma dēļ. Vīrietis pēc tam nozadzis sievietes mobilo telefonu un naudu aptuveni trīs eiro apmērā, kuri vēlāk tika atgūti. Tika nozīmēta tiesu psihiatriskā ekspertīze, kurā aizturētais ir atzīts par pieskaitāmu.

Tāpat vīrietim ir inkriminēta apsūdzība par izvarošanas mēģinājumu 2016.gada decembra beigās Ventspilī, Siguldas ielas mājas pagalmā. Vīrietis, nogāžot pie zemes nepilngadīgu meiteni, mēģināja veikt seksuālu vardarbību pret viņu, saplēšot viņai drēbes un nodarot miesas bojājumus, taču meitenei, iesitot vīrietim pa seju, izdevies aizbēgt.

Aizdomās turētais iepriekš ir nonācis policijas redzeslokā gan par līdzīga rakstura noziegumiem, gan arī par mantiska rakstura noziegumu, kā arī par noziegumiem, kas saistīti ar vardarbības pielietošanu. Vīrietis ticis sodīts par laupīšanu un no 2010. līdz 2015.gadam atradās apcietinājumā.

Vīrietim inkriminēti vairāki noziedzīgi nodarījumi – slepkavība, ja noslepkavota persona, vainīgajam apzinoties, ka tā ir bezpalīdzības stāvoklī, dzimumtieksmes apmierināšana pretdabiskā veidā, zādzība un tādas personas izvarošanas mēģinājums, kura nav sasniegusi 16 gadu vecumu.

Autors: LETA / Foto: SXC