Slimnīca aicina jau laicīgi vakcinēties pret ērču encefalītu

1469

Līdz ar pirmajiem pumpuriem un siltajiem saules stariem, pavasarī dabā mostas viss dzīvais – arī ērces, kas pārnēsā tādu bīstamu slimību kā ērču encefalīts. Ziemeļkurzemes reģionālā slimnīca atgādina, ka šobrīd ir vispiemērotākais laiks, lai vakcinētos pret ērču encefalītu.

Ērču encefalīts ir bīstama infekcijas slimība, kas var atstāt sekas uz visu turpmāko dzīves kvalitāti. Pēc slimības pārslimošanas cilvēkam var būt koncentrēšanās problēmas, atmiņas un runas traucējumi, galvassāpes, nogurums, traucētas pārvietošanās spējas un pat paralīze. Vakcinācija ir vienīgais efektīvais aizsardzības veids, kā cilvēks sevi var pasargāt pret iespēju inficēties ar ērču encefalītu.

SIA Ziemeļkurzemes reģionālā slimnīca Infekciju slimību nodaļas vadītāja Gunta Andersone skaidro, ka viss vakcinācijas kurss sastāv no trim vakcīnas devām: «Pirmās divas potes tiek veiktas ar mēneša intervālu, bet trešo poti nepieciešams veikt 5 – 12 mēnešu laikā pēc pirmās potes. Pirmā revakcinācijas pote jāveic pēc 3 gadiem, bet pēc tam, lai saglabātu imunitāti, ik pēc 5 gadiem.» Ērču aktivitātes sezonā vakcināciju pret encefalītu veic pēc paātrinātās shēmas – otrā vakcīna tiek ievadīta jau divas nedēļas pēc pirmās.

Vakcinēties pret ērču encefalītu var slimnīcas procedūru kabinetā, kas atrodas 1. stāvā līdzās reģistratūrai, ieeja no Vasarnīcu ielas. Kabinets darba dienās strādā no plkst. 16.00 līdz 18.30.