Slimnīcā notiks lekciju cikls topošajām māmiņām

1246
Autors: SXC
Autors: SXC

Ziemeļkurzemes reģionālā slimnīca aicina topošās māmiņas apmeklēt izglītojošu lekciju ciklu, kas palīdz sagatavoties mazuļa piedzimšanai.

Decembrī triju lekciju cikls sniegs gan praktiskas zināšanas par dzemdību procesu un zīdainīša aprūpi, gan dos psiholoģisko gatavību dzemdībām un mazuļa ienākšanai ģimenē. Vienlaicīgi lekciju apmeklēšana ir iespēja satikties ar citiem topošajiem vecākiem. Kopumā tiek piedāvātas trīs dažādas tēmu lekcijas – Dzemdības un pēcdzemdību periods, Pozas un elpošana dzemdībās un Handlings – prasmīga zīdaiņa aprūpe ikdienā. Lekcija par Krūts barošanu šomēnes nenotiks, bet jaunajiem vecākiem tā būs pieejama janvārī.

Lekcijas notiks trešdienās plkst.17 Ventspils slimnīcas jaunā korpusa pirmā stāva konferenču zālē (ieeja no Vasarnīcu ielas). Uzziņas un pieteikšanās lekcijām pa tālruni 63624404 vai personīgi, ierodoties dzemdību nodaļā pie vecmātēm.

Lekciju grafiks 2016.gada decembrī

07.12.2016. plkst.17.00 | Dzemdību un pēcdzemdību periods
Lekcijā iespējams uzzināt par dzemdību procesu, par to kā dzemdības sākas un kad ir vislabākais laiks, lai brauktu uz nodaļu. Bieži vien jaunās māmiņas uz nodaļu atbrauc par ātru – dzemdību priekšvēstnešu laikā, kas parasti pāriet un grūtniecei nereti jādodas atpakaļ uz mājām. Tāpat šajā lekcijā tiek runāts par to, kādas sajūtas var būt pēcdzemdību periodā.

14.12.2016. plkst.17.00 | Pozas un elpošana dzemdībās
Lekcijā grūtniecēm tiek mācīta pareiza elpošana, kas īpaši svarīga ir dzemdību beigu fāzē, lai ar pareizu elpošanu bērniņam palīdzētu piedzimt, nevis viņam kaitētu. Tāpat tiek rādītas, kādas pozas vislabāk pielietot. Pozas ir jāmaina, it īpaši, ja dzemdības ir garas. Ļoti labi palīdz bumba, tādēļ arī lekcijā grūtnieces izmēģina pozas uz bumbas.

28.12.2016. plkst.17.00 | Handlings – prasmīga zīdaiņa aprūpe ikdienā.
Lekcijā var uzzināt, kā pareizi bērniņu turēt uz rokām, kā viņu ģērbt, kā pamperīti likt, lai mazulis tiktu kustināts pareizi un viņam nebūtu paaugstināts tonuss. Šī lekcija lieti noderētu arī tētiem, jo arī tētis bērniņam mainīs pamperi un auklēs viņu.