Ventspils slimnīcas procedūru kabinetā šobrīd iespējams vakcinēties pret gripu un pret ērču encefalītu.

Gripas epidēmijai turpinoties, ir svarīgi sevi pasargāt no iespējamas saslimšanas un komplikācijām vakcinējoties. Tāpat jāievēro citi profilaktiski pasākumi, tai skaitā roku higiēna un telpu vēdināšana.

Gripas epidēmijas laikā, apmeklējot pacientus Ventspils slimnīcā un filiālē Talsos, nepieciešams lietot medicīniskās maskas un ievērot pacientu apmeklēšanas kārtību, ar ko iespējams iepazīties slimnīcas interneta vietnē.

Savukārt ērču encefalīts ir bīstama slimība, kas rada traucējumus centrālajā nervu sistēmā un prasa ilgu atveseļošanās periodu, neizslēdzot iespējamību, ka var tikt radīti neatgriezeniski centrālās nervu sistēmas bojājumi. Vakcinācija ir vienīgais veids, kā varam sevi pasargāt no iespējas inficēties ar ērču encefalītu.

Jāatceras, ka ērces ir sastopamas ne tikai mežos, bet arī pilsētā, parkos un piemājas dārzos. Ja no ērču encefalīta sevi iespējams pasargāt vakcinējoties, tad vienīgais veids, kā sevi pasargāt no saslimšanas ar Laima slimību, ir izvairīties no ērces piesūkšanās. Dodoties dabā, jāizvēlas piemērots apģērbs, lai ērcei apgrūtinātu piekļūšanu ķermenim. Papildu aizsardzībai iespējams izmantot arī pretinsektu līdzekļus, savukārt pēc atpūtas dabā noteikti nepieciešams rūpīgi apskatīt visu ķermeni un ieiet dušā. Lielāka ērču izplatība ir mežos un to tuvumā, tāpēc, atgriežoties no meža, nekavējoties jānomaina arī apģērbs.

Vakcinācija pret gripu ir par maksu. Vakcinācija pret ērču encefalītu pieaugušajiem un bērniem no 4 gadu vecuma ir par maksu, savukārt bērnus līdz 3 gadu vecumam (ieskaitot) iespējams vakcinēt bez maksas*.

Vakcinēties pret gripu un ērču encefalītu Ventspils slimnīcā iespējams procedūru kabinetā, kas atrodas 1. stāvā līdzās reģistratūrai, ieeja no Vasarnīcu ielas. Pieteikties vakcinācijai iespējams, zvanot uz Ventspils slimnīcas reģistratūru pa tālruni 636 24665.

*Īstenojot programmu “Ventspils – mazulim draudzīga pilsēta”, pašvaldība Ventspils pilsētā deklarētajiem bērniem vecumā līdz 3 gadiem (ieskaitot) vakcināciju pret ērču encefalītu nodrošina bez maksas. Lai šo iespēju izmantotu, jāuzrāda potēšanas pase, ģimenes ārsta nosūtījums (ne vecāks par 7 dienām), kā arī izziņa par bērna un viena no viņa vecākiem vai aizbildņa deklarēto dzīvesvietu Ventspils pilsētā.

 

19.02.2024. / Autors: SIA “Ziemeļkurzemes reģionālā slimnīca” / Foto: Ventspilnieks.lv arhīvs