Šodien, 27. maijā, plkst. 14.00 tiešsaistē notiks Ventspils Augstskolas (VeA) studentu zinātniskā konference “Bizness, valodas un tehnoloģijas”, kurā studenti prezentēs savus zinātniski pētnieciskos darbus Informācijas tehnoloģijās, elektronikā, tulkošanā un starpkultūru komunikācijā.

Plkst. 14.00 notiks pasākuma atklāšana un plenārsēde, kurā uzstāsies SIA “Aspired” valdes priekšsēdētājs Dāvids Egle un Linearis Translation Biznesa attīstības vadītājs Ēriks Bunclers. Studenti savus zinātniski pētnieciskos darbus prezentēs divās tematiskajās grupās – Valodas, tulkošana un starpkultūru komunikācija un Informācijas tehenoloģijas un elektronika. Plkst. 17.15 notiks apbalvošana un pasākuma noslēgums.

Studenti Informācijas tehnoloģiju un elektronikas jomā prezentēs savus darbus par dažādām tēmām, piemēram, interesentiem būs iespējams uzzināt par aklu cilvēku pavadīšanai paredzētas ierīces izstrādi, par piemērotākās elektropiedziņas sistēmas izstrādi stādu ravēšanas transportlīdzeklim, par ierīces izveidi “LOFAR” radioteleskopam un citām tēmām. Valodas, tulkošanas un starpkultūru komunikācijas daļā studenti stāstīs par vārddarināšanas paņēmieniem pilsētas izkārtnēs, par ukraiņu vietvārdu atveidi latviešu valodā, par hematoloģijas terminiem, par Lielbritānijas izlokšņu tulkošanas problēmām un risinājumiem Erika Naita romānā “Lesija atgriežas mājās” un citām tēmām.

Aicinām visus interesentus uz studentu zinātnisko konference, kura notiks tiešsaistē https://zoom.us/j/93608270171?pwd=a2xsSWQxMFpoR0dEYVlkTmdmRGFaUT09 (Meeting ID: 936 0827 0171, Passcode: 515578). Pasākuma programma pieejama VeA mājas lapāŠeit

Studentu zinātniski pētnieciskos darbus vērtēs žūrija. Pasākumu atbalsta SIA “TestDevLab”, “Linearis Translation”, Latvijas Lauksaimniecības universitāte un veikals “Ķocis”.

 

27.05.2021. / Autors: Ventspils augstskola / Foto: Ventspilnieks.lv arhīvs