Piektdien plkst.13 notiks Ventspils Mūzikas vidusskolas ar koncertzāles funkciju ēkas spāru svētki. Tajos piedalīsies gan vietējās galvenās amatpersonas, gan pārstāvji no Kultūras ministrijas, vācu arhitekti Deivids Kuks un Martins Hāss, kā arī būvnieki.

Gada laikā kopš ēkas būvniecības sākuma ir samontēta lielākā daļa jumta tērauda konstrukciju. Konstruktīvi pilnībā izbūvēta ēkas tehnisko telpu daļa, mazā zāle, ātrija zona ar administratīvajām telpām un bibliotēku. Virs lielās zāles izbūvētas pārseguma tērauda konstrukcijas un puse no dzelzsbetona pārseguma. Izbūvētas arī 85% Mūzikas vidusskolas nodarbību telpu, martā plānojot pabeigt arī atlikušo trešā un ceturtā stāva tehnisko telpu izbūvi ēkas rietumu pusē. Pirmā un otrā stāva telpās, kurās ir pārsegumi, tiek veikta iekšējo inženiertīklu izbūve. Ēkas ārējie inženiertīkli praktiski jau ir pabeigti.

Ventspils Mūzikas vidusskolas jaunās ēkas būvniecība Ventspils Lielā laukuma dienvidu daļā tika sākta 2017.gada februārī un kopumā ilgs divus gadus. Jaunās ēkas ēkas kopējā platība būs 6883 kvadrātmetri. 76% telpu paredzētas skolas vajadzībām, bet 24% – komerciālo un nekomerciālo koncertzāles funkciju īstenošanai.

Ēkas projektu izstrādājis vācu arhitekta Deivida Kuka pārstāvētais arhitektu birojs Haascookzemmrich Studio 2050. Būvdarbus veic apvienība Merks – Ostas celtnieks, kas uzvarēja iepirkuma konkursā ar piedāvāto līgumcenu 25 630 451 eiro bez pievienotās vērtības nodokļa (PVN). Ieskaitot PVN 21% apmērā, ēkas būvniecība kopumā izmaksās aptuveni 31 miljonu eiro.

Autors: Ventspilnieks/LETA / Foto: Merks