Šī gada laikā līdz jūnijam Latvijā atgriezušies uz dzīvi 223 cilvēki, kuri izmantojuši Vides aizsardzības un reģionālās attīstības (VARAM) īstenoto remigrācijas projektu, informēja ministrijā.

Reģionālie remigrācijas koordinatori kopumā par iespējām atgriezties Latvijā konsultējuši daudz vairāk – 774 ģimenes jeb 2079 cilvēkus. 79 ģimenes jeb 245 cilvēki ir izrādījuši vēlmi atgriezties Latvijā tuvākajā laikā, savukārt 80 ģimenes jeb 223 cilvēki ir atgriezušies Latvijā ar koordinatoru atbalstu. Tāpat pie koordinatoriem vēršas personas, kas jau ir atgriezušās, bet kam nepieciešams atbalsts – kopumā šādas ir bijušas 35 ģimenes, kurām ir sagatavoti 87 personalizētie piedāvājumi (šīs ģimenes un piedāvājumi jau ir iekļauti kopējā skaitā).

Pagājušajā gadā pirmo reizi Latvijā tika sniegts atbalsts granta veidā remigrantiem saimnieciskās darbības uzsākšanai un īstenošanai. Ministra ieskatā šāds atbalsts ir spēcīga motivācija atgriezties Latvijā. Lai sniegtu atbalstu turpmāk, bija nepieciešams aktualizēt un precizēt spēkā esošo normatīvo regulējumu, kas nosaka šī atbalsta īstenošanas, novērtēšanas un finansēšanas kārtību. Nepieciešamie grozījumi MK noteikumos tika iesniegti Valsts kancelejā izskatīšanai MK sēdē 22. jūlijā. Plānots, ka noteikumi tiks apstiprināti nākamajā MK sēdē, līdz ar to augusta beigās sāksies pieteikšanās šim atbalstam.

Autors: Ventspilnieks.lv / Foto: Pixabay