Novembra beigas un decembra sākums Latvijā tika aizvadīts ar ziemīgiem laika apstākļiem – daudz sniga un valdīja stabils sals, tomēr šonedēļ laika apstākļi būtiski mainīsies, prognozē Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs (LVĢMC).

Vēl pirmdien, 11.decembrī, visā valstī snigs un sniega segas biezums palielināsies, bet turpmākās dienas, gaisam kļūstot siltākam, nokrišņi pāries slapjā sniegā un lietū.

Aukstākas gaisa masas nedēļas laikā mīsies ar siltākām gaisa masām, un termometra stabiņš bieži pārsniegs nulle grādu atzīmi, tādēļ sniega sega pakāpeniski kusīs.

Tomēr daļā valsts, bet naktīs teju visā Latvijā joprojām gaidāms neliels sals – šādos mainīgas gaisa temperatūras apstākļos daudzviet gaidāma ceļu apledošana, tāpēc visiem satiksmes dalībniekiem jābūt sevišķi piesardzīgiem, brīdina LVĢMC.

Visas nedēļas garumā laiks būs mākoņains un pelēcīgs. Pirmdien no rīta Latvijas teritorijai pietuvosies plaša nokrišņu zona – lielākajā teritorijas daļā ilgstoši snigs, vietām centrālajos un austrumu rajonos sniega segas biezums palielināsies par pieciem līdz sešiem centimetriem. Gaisam kļūstot siltākam, otrdien sniegam pievienosies arī slapjš sniegs, bet piekrastē lietus. Vietām iespējams arī sasalstošs lietus – atkala.

Pūšot lēnam vējam, naktī uz trešdienu atsevišķos rajonos veidosies migla. Vēl naktī uz pirmdienu minimālā gaisa temperatūra pieturēsies -2..-7 grādu robežās, tomēr, teritorijā ieplūstot siltākam gaisam, dienas laikā vietām centrālajos rajonos un piekrastē gaiss iesils līdz +1..+2 grādiem.

Turpinoties ciklonu darbībai, atlikušajās darba nedēļas dienās laiks būs līdzīgs – palaikam gaidāmi nokrišņi, galvenokārt slapjš sniegs, sniegs, bet atsevišķās dienās arī lietus. Gaisa temperatūrai pakāpeniski paaugstinoties, dienās vietām gaiss iesils pat līdz +1..+6 grādiem, bet naktīs lielākajā teritorijas daļā atgriezīsies neliels sals.

Visstraujāk sniega sega kusīs Kurzemē, sevišķi teritorijās tuvu piekrastei, kur daudzviet gaisa temperatūra būs pozitīva ne tikai dienās, bet arī naktīs. Pastāv iespējamība, ka sestdien un svētdien Baltijas reģionu no rietumiem sasniegs ciklons ar brāzmainu vēju vēl siltāku gaisa masu, kā ietekmē atkusnis visā Latvijā pastiprinātos.

 

11.12.2023. / Autors: BNN / Foto: Ventspilnieks.lv arhīvs