Šīs nedēļas pirmajā pusē laiks būs lielākoties mākoņains un daudzviet gaidāms lietus, taču nedēļas otrajā pusē gaidāms arī sauss laiks, prognozē Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs.

Nedēļas sākumā Latvijas teritoriju no rietumiem šķērsos aukstā atmosfēras fronte, kas nesīs plašu nokrišņu zonu. Pirmdien, 29.jūnijā, un otrdien daudzviet līs, vietām ar intensīvām lietusgāzēm, pērkona negaisu un iespējams ar krusu.

Trešdien arī daudzviet gaidāms lietus ar iespējamu pērkona negaisu, bet ne tik intensīvu kā nedēļas sākumā. Otrdien rietumu rajonos, bet trešdien jau visā teritorijā dienvidrietumu vējš brāzmās sasniegs 15–20 m/s.

Vēl pirmdien, pirms nokrišņu zona šķērsos Latviju, daudzviet gaiss iesils līdz +23…+28 grādiem pēc Celsija.

Tomēr līdz ar rietumu puses vēju Latvijā pakāpeniski ieplūdīs vēsāks gaiss un trešdien Latvijā gaiss iesils vien līdz +21 grāda atzīmei.

Nedēļas otrajā pusē gaidāmi mainīgi laikapstākļi. Latviju šķērsos vēl viena nokrišņu zona, kas daudzviet nesīs lietu. Bet nedēļas nogalē atmosfēras spiediens paaugstināsies un gaidāms daļēji mākoņains un lielākoties sauss laiks. Pūtīs lēns vējš un gaiss iesils līdz +19…+24 grādiem, piekrastē vēsāks, bet naktīs atdzisīs līdz +11…+16 grādiem.

29.06.2020. / Autors: BNN / Foto: Pixabay