Pirmdien, 20.maijā, sauli brīžiem aizklās mākoņi, kas daudzviet atnesīs lietu, bet dažviet arī stiprākas lietusgāzes un pērkona dārdoņu, vēsta Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrā.

Lai gan dominēs lēns vējš, pēcpusdienā piekrastes rajonos tas pastiprināsies no ziemeļu puses, savukārt dienā zem kāda negaisa mākoņa vējš var kļūt brāzmains. Gaiss atdzisīs līdz +9…+13°, bet dienā lielākajā daļā valsts teritorijas iesils līdz +20…+25°, tik dažviet piekrastē būs par kādu grādu vai diviem vēsāks.

Otrdien un trešdien laiks būs lielākoties saulains un sauss, vienīgi valsts dienvidu daļā mākoņu būs vairāk – tur palaikam uzlīs, iespējams arī būs novērojams kāds pērkona negaiss. Dominējošais būs lēns līdz mērens ziemeļaustrumu, austrumu vējš, kas brīžiem kļūs brāzmains. Naktīs un dienās gaisa temperatūra saglabāsies līdzīgi kā pirmdien, vienīgi naktī uz trešdienu dažviet termometra stabiņš noslīdēs līdz +7° atzīmei.

Nedēļas otrajā pusē virs Latvijas atmosfēras spiediens turpinās paaugstināties, un laika apstākļi saglabāsies līdzīgi.

Vietām sagaidāms lietus, un pastāv pērkona negaisu iespējamība – nedēļas otrajā pusē nokrišņi galvenokārt sagaidāmi valsts rietumu daļā. Saglabājoties siltajai gaisa masai no dienvidiem, naktīs nebūs vēsāk par +10°, bet dienās teju visā Latvijā gaiss iesils līdz +21…+26°.

 

20.05.2024. / Autors: BNN / Foto: Ventspilnieks.lv arhīvs