Stājušās spēkā izmaiņas Ventspils pilsētas autobusu maršrutu kustībā

1014

Kopš šīs nedēļas Ventspils pilsētas autobusu maršrutos stājušās spēkā izmaiņas kursēšanas laikos, kustības ceļos, kā arī maršrutu nosaukumos un numuros, informē pašvaldības uzņēmums Ventspils reiss.

Kā norāda uzņēmums, visas izmaiņas veiktas pēc iepriekš rūpīgi veiktas pieprasījumu analīzes, no pasažieriem un iedzīvotājiem saņemtie priekšlikumi, kā arī sadarbojoties ar pilsētā strādājošiem uzņēmumiem un vietējo pašvaldību. Jaunās izmaiņas paredz gan reisu slēgšanu atsevišķos maršrutos, gan jaunu reisu un maršrutu atvēršanu. Lai samazinātu zaudējumus un sabiedriskais transports nekursētu tukšā, paredzētas izmaiņas arī maršrutu kustības ceļos, šādas nepieciešamības pamato Ventspils reiss.

Jauns maršruts izveidots ar numuru 22A, kas kursēs no Celtnieku ielas līdz Inženieru ielai un tad tālāk līdz uzņēmuma SIA Bucher Municipal rūpnieciskajam rajonam Ganību ielas tālajā galā. Autobuss kursēs tikai darba dienās. Kursēšanas laiki, kā arī kustības ceļš šajā maršrutā pēc SIA Bucher Municipal darbinieku priekšlikumiem iespēju robežās pieskaņots šī uzņēmuma darba laikiem. Atšķirība no maršruta Nr.22 ir tikai pēc galapunkta, kad autobuss nebrauks uzreiz uz centru, bet vispirms gar Ventspils Piedzīvojumu parku virzienā uz SIA Bucher Municipal. Arī atpakaļceļa autobuss brauks gar Piedzīvojumu parku un pēc tam uz pilsētas centru un tālāk uz Pārventu. Tādējādi uzlabosies arī iespēja nokļūt līdz Piedzīvojumam parkam un pēc tā apmeklējuma mājās.

Ziemas sezonā tiek slēgti pieci reisi 20.numura maršrutā no Loču ielas plkst.18.31, 19.23 un 20.12, bet no Celtnieku ielas – plkst.18.52, 19.43.

Nelielā pasažieru skaita dēļ tiek slēgti arī vairāki reisi 21.maršrutā no Ventspils naftas līdz Virves ielai, kā arī 24.maršrutā no Inženieru ielas līdz Vecpilsētas tirgum un tālāk līdz Kursai. Pirmajā gadījumā turpmāk darba dienās vairs nekursēs reisi plkst.7.33 un 18.20 no Ventspils naftas, kā arī plkst.17.49 no Virves ielas. Arī maršruta nosaukums turpmāk būs Ventspils nafta – Sārnates iela. Otrajā gadījumā darba dienās tiek slēgti plkst.16.32 no Inženieru ielas un plkst.17.06 no ražotnes Kurekss.

Savukārt populārākajā 22.maršrutā mainīti autobusu kursēšanas laiki visas dienas garumā. Informācija par to ir izvietota autobusu pieturās.

Atsevišķu reisu slēgšana vai maršrutu saīsināšana sagaida arī pasažierus maršrutos uz Vārvi, Tārgali un Pilteni.

Autors: Ventspilnieks.lv / Foto: LETA