Sestdien, 29. augustā, plkst. 21:00 Staldzenes stāvkrasta pludmalē notiks gadskārtējā “Senās uguns nakts”.

Koncertu Staldzenes stāvkrasta pludmalē iesāks Ventspils Kultūras centra amatiermākslas kolektīvu “Kaiva”, “Ventus” un “Ventspils vokālā grupa” mākslinieciskā vadītāja Ginta Rūse kopā ar ģitāristu Uldi Silu. Pasākuma pirmajā daļā skanēs ikvienam apmeklētājam zināmas un līdzi dziedamas melodijas, aicinot pievienoties kopīgā dziedājumā.

Pasākuma turpinājumā ar tradīcijām bagātu dziedājumu un muzikālu tradicionālo instrumentu skanējumu priecēs folkloras kopas “Grodi” pārstāves Asnate, Aurēlija un Aīda Rancānes kopā ar folkloras kopas “Vilkači” dalībnieku Edgaru Zilbertu.

“Senās uguns nakti” Staldzenes stāvkrastā pavadīsim dzīvās uguns gaismā, baudot mūziku un kopā būšanu. Šajā gadā pasākums iecerēts mierīgā noskaņā, aicinot klātesošos būt kopā ar dabu un atcerēties pirmatnējās vērtības – uguni, ūdeni, sauli, to devumu latviešu tautai un varenumu. Pasākuma apmeklētāji aicināti ierasties laikapstākļiem piemērotā apģērbā un līdzi paņemtiem plediem, uz kuriem baudīt koncerta skanējumu. “Senās uguns nakts” pasākumā ieeja bez maksas.

Ugunskuru iedegšanas tradīcija aizsākās jau vikingu laikā, kad ugunis tika kurtas, lai rādītu jūrniekiem ceļu uz drošu ostu vai piekrasti. Mūsdienu “Senās uguns nakts” pirmie ugunskuri tika degti 1992. gadā Somijā. Kopš 2010. gada šis pasākums augusta pēdējā sestdienā tiek atzīmēts arī Latvijā, ar mērķi veicināt piejūras tautu vienotību un atgādināt par mūsu vēsturi un kultūras mantojumu. Ugunskuri ir zīme, ka mēs rūpējamies par jūru un dabu un esam pateicīgi par dabas dotajām vērtībām. Tā ir zīme, ka gadu tūkstošiem pastāvējusī saikne ar jūru nav zudusi.

Lai plašākam iedzīvotāju lokam nodrošinātu nokļūšanu uz pasākumu, PSIA “Ventspils Reiss” norīkos papildus autobusa reisu uz Staldzenes stāvkrasta pludmali. PSIA “Ventspils Reiss” papildreisa laiki:

20:10 Ābolu iela

20:10 Virves iela

20:11 Dīķu iela

20:11 Baldones iela

20:12 Autoserviss

20:12 Pļavas iela

20:13 Inženieru iela

20:13 Slimnīca

20:14 Bērnu pilsētiņa

20:14 Viesnīca “Dzintarjūra”

20:15 Olimpiskais centrs

20:15 Tirdzniecības centrs “Tobago”

20:16 Sulu termināls

20:16 Kurzemes iela

20:17 Siguldas iela

20:18 Embūtes iela

20:19 Pārventas olimpiskais centrs

20:19 PSIA “ŪDEKA”

20:20 SIA “Ventspils Nafta”.

Autobuss no Staldzenes stāvkrasta atpakaļ dosies plkst. 22:30 pa to pašu maršrutu. Maksa par biļeti – 1 euro. Papildreisā bez maksas var pārvietoties:

  • pirmsskolas vecuma bērni līdz 7 gadiem ieskaitot, bāreņi un bez vecāku gādības palikuši bērni, kuri atrodas audžuģimenēs, aizbildnībā, bērnu aprūpes institūcijās vai mācās vispārējās vai profesionālajās izglītības iestādēs;
  • I un II grupas invalīdi, bērni ar invaliditāti, kā arī personas, kuras pavada I grupas invalīdu vai bērnu invalīdu.
  • politiski represētās personas un nacionālās pretošanās kustības dalībnieki.

Šogad, lai nodrošinātu valstī noteikto ierobežojumu ievērošanu, netiks organizēta uguns skulptūras dedzināšana un siltas tējas pasniegšana. Gan ikdienā, gan pasākuma laikā lūgums ņemt vērā spēkā esošos ierobežojumus – ievērot 2 metru distanci, kā arī, ja ir saslimšanas simptomi, tad palikt mājās, lai pasargātu gan sevi, gan apkārtējos.

27.08.2020. / Autors: Ventspils Kultūras centrs / Foto: Pixabay