Tārgalē atklāts Lībiešu sētas projekts, kurā ieguldīti 1,531 mlj. eiro

1058

Tārgalē svinīgi atklāta Lībiešu sēta, kas iekārtota pagasta centrā. Projekts izmaksāja 1,531 mlj. eiro. Lībiešu sētā ir izvietota dzīvojamā māja, kurā ir saimes galds un soli, arī kamīns, kūts, zivju kūpinātava, tīklu žāvētava, pulcēšanās laukums ar ugunskura vietu un kāpu.

Kā norādīja Ventspils novada pašvaldības pārstāve Marlena Zvaigzne, objekts izveidots, lai stiprinātu lībiešu tradīcijas kā piekrastes zvejniecības mantojuma saglabāšanu un popularizēšanu, tādēļ sētā paredzēts rīkot dažādus tradicionālās kultūras pasākumus, piemēram, koncertus, aicinot viesos kolektīvus arī no citiem novadiem un valstīm, piemēram, Igaunijas. Šo vietu varēs izmantot arī vietējie iedzīvotāji, tostarp bērni un jaunieši, cepot desiņas, spēlējot galda spēles vai izvēloties citu saturīgu atpūtas veidu.

Projekts Livōd kalāmīe kōrand Tārgalē paredzēja arī publiskās infrastruktūras atjaunošanas darbus – ir pārbūvēts apgaismojums, gājēju celiņi, brauktuvju segums un autostāvvietas, pazemes komunikācijas, sētas tuvumā esošais sadzīves atkritumu šķirošanas un savākšanas laukums. Ir uzlabota satiksmes drošība. Veikta teritorijas seguma izbūve brauktuvēm, gājēju ietvēm, kā arī auto stāvvietā. Apmeklētāju ērtībām izvietoti dažādi labiekārtojuma elementi – soli un atkritumu konteineri. Objekta funkcionalitātes nodrošināšanai veikti būtiski uzlabojumi apgaismojuma un elektroapgādes tīklos.

Projekta kopējās izmaksas veidoja 1,531 miljonus eiro, no tiem 1,171 miljons eiro ir novada pašvaldības līdzekļi, bet 360 000 piesaistīti no Eiropas Jūrlietu un zivsaimniecības fonda.

Autors: Ventspilnieks.lv / Foto: Ventspils novada pašvaldība