Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes Kriminālpolicijas birojs šonedēļ ir pabeidzis izmeklēšanu par uzbrukumu varas pārstāvim un nodevis to tālāk prokuratūrai kriminālvajāšanas uzsākšanai pret kādu 1973.gadā dzimušu vīrieti, kuram tagad maksimālā soda gadījumā var draudēt cietumsods līdz pat pieciem gadiem, pavēstīja VP Kuzemes reģiona pārvaldes pārstāve Madara Šeršņova.

Šā gada 2.martā ap plkst.21 Ventspilī, Lielā prospekta spēļu zālē, 1973.gadā dzimis vīrietis ar savu paziņu atradās alkohola reibumā un skaļi uzdevās, traucējot apkārtējiem. Personāls izsauca apsardzes darbiniekus, kuri vīriešus izraidīja no spēļu zāles. Viens no vīriešiem centies atkārtoti tikt atpakaļ, mutiski apvainojot un neklausot apsargu prasībām. Apsargs pieņēma lēmumu par notiekošo informēt VP amatpersonas.

Ierodoties policijas ekipāžai, persona nerimās un nepakļāvās arī policijas darbinieku likumīgajām prasībām. Vīrietis, pielietojot vardarbību, sitot ar roku un saķerot aiz apģērba, mēģināja nogāzt uz zemes policijas amatpersonu, kā rezultātā sabojāja policistam formas tērpu. Uzbrukums notika dienesta pienākumu pildīšanas laikā un policijas amatpersonas bija tērptas formas tērpos līdz ar to uzbrucējs apzinājās to, ka viņa priekšā ir likumsargs.

Valsts policijā par notikušo tika uzsākts kriminālprocess par uzbrukumu varas pārstāvim sakarā ar tā likumisku dienesta darbību. Par šādu noziegumu soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz pieciem gadiem, ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, ar piespiedu darbu vai ar naudas sodu.

Uzbrukums varas pārstāvim ir sodāma rīcība, un pat ja miesas bojājumi nav konstatēti, persona ir saucama pie kriminālatbildības, uzsvēra policijas pārstāve.

Autors: Ventspilnieks.lv / Foto: Valsts policija