Topošās medmāsas varēs apgūt izlītību arī Ventspilī

1381

Sadarbībā ar Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) Sarkanā Krusta medicīnas koledžu, kopš septembra Ziemeļkurzemes reģionālajā slimnīcā tiks īstenota pirmā līmeņa profesionālās augstākās izglītības studiju programma, kurā studēs topošās medicīnas māsas.

Slimnīcas galvenā māsa Lilita Grinpauka informē, ka pirms nedēļas notikusi tikšanās ar RSU Sarkanā krusta medicīnas koledžas direktori Ināru Upmali un studiju nodaļas vadītāju Lieni Veitneri. Vienošanās panākta un Ventspils slimnīcas māsas strādās arī kā pedagogi, izglītojot jaunos studentus. Turklāt audzēkņi varēs mācīties, izmantojot jaunākās tehnoloģijas, kas pieejamas Ventspils slimnīcā.

Slimnīcas valdes loceklis Juris Lācis stāsta, ka šī ir lieliska iespēja mācīties tieši Ventspils slimnīcā un apgūt profesiju gan tiem, kas pabeiguši vidusskolu un vēlas savu karjeru veltīt medicīnas māsas profesijai, gan arī jau esošajiem slimnīcas medicīnas darbiniekiem, kam nav māsu sertifikāta. Studiju programmai ir jau nokomplektēta pirmā grupa, un mācības Ventspils slimnīcā sāksies ar 8.septembri. Grupas sagatavošanā tika iesaistīta arī Nodarbinātības valsts aģentūra, piedāvājot iespēju pārkvalificēties, apgūt ļoti pieprasītu profesiju un iegūt darbu Ziemeļkurzemes reģionālajā slimnīcā.

Pamatā mācības notiks Ventspils slimnīcā un daļēji Rīgā, kas būs maksimāli divas sestdienas mēnesī, bet pēc studiju beigām studentēm būs iespēja kļūt par sertificētām medicīnas māsām.

Studiju ilgums ir trīs gadi, kā laikā topošās māsas varēs apgūt zināšanas un prasmes strādāt šajā profesijā, iegūt komunikācijas prasmes un attīstīt analītiskās un pētnieciskās iemaņas, gūt profesionālās iemaņas pacienta veselības aprūpē, kā arī prast rīkoties pastāvīgi dažādās neparedzētās situācijās un sniegt neatliekamo medicīnisko palīdzību. Medicīnas māsām tiks piedāvāts darbs Ziemeļkurzemes reģionālajā slimnīcā, kā arī absolventes varēs strādāt citās Latvijas ārstniecības iestādēs.

Autors: Ventspilnieks.lv / Foto: LETA