Svētdien, 16. jūnijā, no plkst. 11.00 līdz 13.00 Bērnu pilsētiņā darbosies Pekausīša slimnīca un tradicionālajā mazuļu salidojumā tiksies Ventspilī dzimušie bērniņi, viņu vecāki un dzemdību speciālisti. Svētku koncertprogramma plkst. 15.00 turpināsies arī Pārventas bērnu parkā “Fantāzija”.

Pasākums, kā ierasts, solās būt emocijām bagāts! Bērnu līdzpaņemtās mīļmantiņas apčubinās speciālisti Pekausīša slimnīcā, par svētku fotostūrīti parūpēsies sirsnīgo emociju ķērāja – fotogrāfe Margarita Zvejniece, tiks godināti dzemdību speciālisti un ar saadīto zeķīšu sveicienu tiks sagaidīti Dzemdību nodaļas draugi – pensionāru biedrība “Ventspils liedags”.
Pasākumu ar muzikālu priekšnesumu bagātinās ventspilniece Katrīna Bindere, kā arī Talsu un Kandavas vokālās studijas “TONIS” jauno dziedātāju koncerts “Bērnības soma” ar Kristīnes Brokas un Lailas Ilzes Purmalietes bērnu oriģināldziesmām no jaunā mūzikas albuma “Bērnības soma 2”.

Mazuļu salidojums
Mazuļu salidojums “Esmu dzimis Ventspilī” kļuvis par brīnišķīgu tradīciju, kad kopā pulcējas Ventspilī dzimušie bērniņi, viņu vecāki un speciālisti, kas ik dienu palīdz nākt pasaulē bērniņiem un labi justies māmiņām.

Fotostūrītis
Bērnu pilsētiņā darbosies “Esmu dzimis Ventspilī” fotostūrītis, kur skaistos mirkļus iemūžinās profesionāla fotogrāfe, sirsnīgo emociju ķērāja – Margarita Zvejniece. Fotogrāfijas būs pieejamas pēc pasākuma.

Pekausīša slimnīca
Bērnu pilsētiņā uz pasākuma laiku tiks radīta improvizēta slimnīca, kur darbosies Ziemeļkurzemes reģionālās slimnīcas speciālisti, pie kuriem uz apskati bērniņi varēs atvest savu rotaļlietu. Pēc speciālistu apmeklējuma drosmīgie mīļmantiņu pavadoņi ar īpašu recepti varēs doties uz aptieciņu.

Tikšanās ar slimnīcas draugiem – pensionāru biedrību “Ventspils liedags”
Ik gadu uz mazuļu salidojumu tiek aicināti arī Ventspils dzemdību nodaļas draugi – pensionāru biedrības “Ventspils liedags” adītāju-tamborētāju pulciņa „Kamolītis” dāmas, kas sarūpējušas no sirds darinātas zeķītes un zābaciņus pašiem mazākajiem – ikvienam pie mums dzimušajam bērniņam!

Ideju Ventspilī ierosināja ieviest Bērnu nodaļas vadītāja, pediatre Ieva Ozola. Pekausīša slimnīcas mērķis ir mazināt bailes no dakteriem un aicināt uz sadarbību reizēs, kad tas nepieciešams. Mazuļu salidojums “Esmu dzimis Ventspilī” šogad notiks jau 11. reizi. Pirmais salidojums speciālistus, mazulīšus un viņu vecākus kopā pulcēja 2009. gadā. Savukārt tradīcija bērniņus ar mīļmantiņām aicināt uz Pekausīša slimnīcu aizsākta pirms diviem gadiem.

Pasākumu organizē SIA “Ziemeļkurzemes reģionālā slimnīca” un Ventspils Kultūras centrs.

 

​​​​​​​​​​​​​14.06.2024. / Autors: Ventspils Kultūras centrs / Foto: Ventspils hronikas arhīvs