Tranzīta nozare nemierā ar FM ierosinājumu kravu pārvadājumos

1285
Autors: Ieva Lūka/LETA
Autors: Ieva Lūka/LETA

Tranzīta nozare ir neapmierināta ar Finanšu ministrijas (FM) piedāvātajām zuduma normām kravu pārvadājumos, trešdien, 14.decembrī, Latvijas Ostu, tranzīta un loģistikas padomes sēdē sacīja Latvijas Tranzīta biznesa asociācijas (LTBA) pārstāvis Ģirts Verners.

Viņš norādīja, ka FM virza Ministru kabineta noteikumus, kas paredz šķidro un mitro kravu pārvadājumiem zuduma normu 2% apmērā, bet sausajām kravām 1% apmērā. Kravu pārvadājumos šos robežrādītājus pārsniedzot, iestājas muitas parāds.

Asociācijas pārstāvis norādīja, ka zuduma normām vajadzētu būt saskaņotām ar starptautiskajiem standartiem, turklāt Lietuvā, ar kuru pastāv starpvalstu konkurence attiecīgajā nozarē, šīs normas ir augstākas.

Arī AS Latvijas Dzelzceļš valdes loceklis Ainis Stūrmanis uzsvēra, ka uzņēmums iebilst pret piedāvājumu, attiecīgajai normai sausajām kravām vajadzētu būt 2% apmērā.

Savukārt FM pārstāvji sēdē norādīja, ka 2% apmēra zuduma norma kravām ir augsta, ņemot vērā, ka, rēķinot pie 100 vagonu vilciena, tas nozīmētu, ka divi vagoni tiek norakstīti.

FM aicināja nozari par šo jautājumu diskutēt, kad attiecīgie Ministru kabineta noteikumi tiks skatīti valsts sekretāru sanāksmē.

Ostu padome ir valdības izveidota institūcija, un to vada Ministru prezidents. Padome piedalās nozares politikas veidošanā, noteiktā kārtībā sniedzot priekšlikumus un atzinumus valdībai un citām institūcijām.