Tūrisma kompānijas pagaidām ir neziņā, kad varēs vest tūristus organizētās grupās uz kaimiņvalstīm, lai gan jau šobrīd tūristi var doties apskatīt Igauniju un Lietuvu. Varbūt to varēs darīt jau tuvākajās brīvdienās, ir tūrisma kompānijas, kas ar šādu iespēju  rēķinās tikai no jūnija vidus. Bez šaubām, ir iespēja nopirkt atpūtas ceļojumus jūnijā uz Korfu, Turciju, Maltu un citām siltajām zemēm. Bet vai šobrīd kāds var garantēt, ka šie ceļojumi notiks? Situācija ar Covid – 19 normalizējas, bet par nākotni pat speciālistu vidū prognozes ir dažādas.

Ir tūrkompānijas Latvijā, kas iepriekšējās brīvdienās paredzēto braucienu  uz Sāremā salu Igaunijā bija spiestas atcelt, lai gan teorētiski Baltijas valstu robežas ir vaļā.

Vairākas Latvijas tūrisma kompānijas gaida atļauju jau pirms 9. jūnija tūristu grupu organizētiem braucieniem uz tuvējām kaimiņvalstīm, jo interese šobrīd pēc daļēji atceltajiem ierobežojumiem Covid – 19 laikā  esot salīdzinoši liela. 

Tāpat tuvākajās brīvdienās ceļotgribētāji var doties apskatīt Latviju, piemēram, Ventas rumbu, Moricsalu, rododendrus Babītē un Baltijā lielāko ceriņdārzu Dobelē, kurā tieši dārza radītāja, selekcionāra  Pētera Upīša dzimšanas dienā 19.maijā uzziedējuši ceriņi. Šogad tas noticis nedēļu vēlāk sakarā ar auksto pavasari. P.Upīša ceriņdārzs var lepoties ar 240 šķirnēm un formām, dārza – muzeja izveide aizsākta pagājušā gadsimta piecdesmitajos gados, kā selekcijas materiālu izmantojot Francijā un Vācijā radītās ceriņu šķirnes. 

Tūristi aicināti ņemt vērā, ka atbilstoši apstākļiem agrāk plānotajos maršrutos iespējamas izmaiņas, jo slēgtas vienvirziena dabas takas, atcelti lielie publiskie pasākumi, ir mazas telpas, kurās nav iespējams ievērot divu metru distanci. Ir tādi tūrisma objektu īpašnieki, kuru lēmums drošības nolūkos šogad viesus neuzņemt. Tomēr paredzēts nepieejamās apskates vietas maršrutos aizstāt ar citām interesantām apskates vietām un objektiem. Ņemot vērā visus apstākļus un to, ka situācija mainās strauji, arī tūrisma objektu un galamērķu apskatē tas var ienest izmaiņas.

Tūristiem, dodoties ceļojumos, jāievēro drošības nosacījumi un valstī izsludinātā ārkārtas situācija. Piedalīšanās ekskursijā ir aizliegta ar akūtas saslimšanas simptomiem – paaugstinātu temperatūru, klepu. Tūrisma kompānija lūdz nodrošināties ar roku higiēnai nepieciešamo – dezinfekcijas līdzekļiem, mitrajām salvetēm u.c., tāpat iespēju robežās ievērot divu metru distanci, savukārt, atrodoties slēgtā telpā (piemēram, autobusā, muzejos u.c.), tiek rekomendēts izmantot sejas aizsegu.

22.05.2020. / Autors: Ventspilnieks.lv / Foto: Pixabay