Pārventas Meža parka teritorijā, blakus Bērnu parkam Fantāzija, šonedēļ uzsākta stādījumu papildināšana esošo ziemciešu un krūmu apstādījumu dobēs, informē Komunālā pārvalde.

Apzaļumošanas darbi Pārventas meža parkā tiek veikti pavisam četrās dobēs gar parka celiņiem. Jau 42 kvadrātmetru lielajā esošajā dobē tiks stādīti 20 sarkani rododendri, 140 kvadrātmetru dobē tiks stādīti 30 kalnu priežu stādījumi, 90 ložņājošie kārkli un uz šo dobi tiks pārvietoti 15 rododendri no jau esošiem blakus stādījumiem, bet 60 kvadrātmetru lielajā esošajā dobē tiks saglabāti vertikālie stādījumi un papildināti ar 60 kalnu priedēm. Nelielajā 24 kvadrātmetru lielajā esošajā dobē netiks saglabāta augošā kadiķu grupa, bet tiks aizstāta ar 20 zvīņainā kadiķa stādījumiem, savukārt 191 kvadrātmetru daļa augu tiks saglabāti, bet daļa tiks aizstāti ar 30 Virdžīnijas kadiķiem, 15 Ķīnas kadiķiem, 30 Japānas īvēm kā arī ar 230 parastajiem viršiem.

21,45 ha platībā esošais Mežaparks un tā teritorijā ietilpstošais bērnu parks Fantāzija tika plānots un ierīkots 2002.- 2006. gadā, vienlaicīgi ar dzelzceļa mezgla Jūras parks izbūvi. 

Autors: Ventspilnieks.lv / Foto: Komunālā pārvalde