Privātmāju īpašnieki, kuru īpašumā atrodas pieguļošā teritorija, tiek aicināti pieteikt rudens koku lapu maisus savākšanai, informē p.i. “Komunālā pārvalde”.

Iedzīvotāji no savām pieguļošām teritorijām sagrābtās un maisos saliktās koku lapas var pieteikt savākšanai, zvanot p/i „Komunālā pārvalde” pa tālr. 63624269, vai arī sūtot e-pastu uz kom.parvalde@ventspils.lv, norādot precīzu adresi un vietu, kur maisi novietoti.

Komunālā pārvalde vērš iedzīvotāju uzmanību, ka zaļo lapu maisu ar marķējumu “VLK” izvešana ir pašvaldības SIA “Ventspils labiekārtošanas kombināts” atbildībā. Pašvaldības SIA “Ventspils labiekārtošanas kombināts” skaidro, ka zaļo marķēto maisu savākšana tiek organizēta atsevišķā maršrutā ar izvešanas grafiku 2 reizes mēnesī, katra mēneša 1. un 3. pirmdienā. Izvešana ir savlaicīgi jāpiesaka pa tālr. 27876577, un ceturtdiena ir pēdējā diena pieteikuma pieņemšanai pirmdienas izvešanai, kā arī jaunu zaļo marķēto maisu izsniegšana šajā sezonā tiek pārtraukta.

Ja iedzīvotāji (privātpersonas) vēlas paši nodot lapu maisus, tad to var izdarīt bez maksas šķiroto atkritumu savākšanas laukumos – Jēkaba ielā 47 un Siguldas iela 8a katru dienu plkst. 10–19, izņemot pirmdienas. Lapas bez maksas var nodot tikai fiziskās personas. Garāžas kooperatīvām un juridiskām personām par šādu pakalpojumu jāslēdz līgums ar kādu no apkalpojošām firmām, kas sniedz šādu pakalpojumu.

Iedzīvotājiem tiek lūgts būt saprotošiem un lapu maisos neievietot lapas, kuru kopējais svars pārsniedz 20 – 25kg. Bieži šie pārpildītie maisi saplīst, tādēļ tos ir problemātiski gan pacelt, gan pārvietot. Tāpat maisos nedrīkst atrasties zari, dārza vai sadzīvēs atkritumi, jo lapu maisi ir paredzēti kompostam. Gadījumos, ja tajos tiks salikti zari un citi dārza vai sadzīves atkritumi, tad šādi maisi netiks pieņemti! Maisos drīkst atrasties tikai un vienīgi koku lapas.

 

21.10.2021. / Autors: Komunālā pārvalde / Foto: Ventspilnieks.lv arhīvs