Sestdien, 19.maijā, Ventspils novada Užavas pagastā svinēs tautas nama 80.dzimšanas dienu, informēja Ventspils novada pašvaldības pārstāve Marlena Zvaigzne.

Viņa stāsta, ka Užavas tautas nama atklāšanas pasākums notika 1938.gada 22.maijā, to  iesvētīja mācītājs. Todien ēku rotāja goda vārti ar uzrakstu Vienībā darbs zels, mūsu dzimtenei saulē cels. Pirmās brīvvalsts laikā Užavas tautas namā darbojās deju kolektīvs un koris, tagad – sieviešu vokālais ansamblis Saiva, divi amatierteātri, sieviešu rokdarbu pulciņš un zolītes spēlētāji. Padomju laikos kultūras dzīvi Užavā organizēja daudzi, bet visilgāk strādāja Dināna Linkovska. Pagastā vienmēr spēlēja teātri, bija savs deju kolektīvs, arī meiteņu vokālais ansamblis. Īsu laiku mazākie užavnieki apguva modernās dejas, bija ansamblis, kas muzicēja pašu ballītēs, 80.gados notika diskotēkas. 90.gados tautas nams bija slēgts, bet pēc 10 gadiem tajā atkal sāka notikt pasākumi. 2009.gadā notika ēkas renovācija, valsts svētkos togad užavnieki svinēja tautas nama atdzimšanu.

Kopš 2002. gada oktobra Užavas tautas nama vadītāja ir Gita Vilgute. Par atsaucību un sadarbību ar Užavas pamatskolas skolēniem un pedagogiem 2017.gada novembrī Gitai Vilgutei izteikta pateicība, informē pašvaldība.

Autors: Ventspilnieks.lv / Foto: Ventspils novada pašvaldība