Alus darītavas Užavas alus apgrozījums šī gada deviņos mēnešos pieaudzis par vairāk nekā 20% salīdzinājumā ar pagājušā gada attiecīgo periodu, atklāj alus darītavas līdzīpašnieks un vienīgais valdes loceklis Uldis Pumpurs.

“Uzņēmuma darbības rādītāji ir auguši. Apgrozījums audzis ne tikai deviņu mēnešu periodā, bet arī pēdējā mēnesī,” sacīja Pumpurs, precīzu pieauguma apmēru nenorādot, bet atzīmējot, ka apgrozījums šogad deviņos mēnešos audzis par vairāk piektdaļu.

Vienlaikus viņš teica, ka Užavas alus pārdošanas apmēri būtu bijuši vēl lielāki, ja alus darītava šogad, karstajam laika iesākoties, nebūtu bijusi spiesta pārtraukt vārīt alu saistībā ar investīciju projektu, kas kompānijai deva iespēju palielināt ražošanas jaudas un nākotnē ļaus audzēt apgrozījumu.

Užavas alus līdzīpašnieks sacīja, ka apgrozījuma pieaugumu galvenokārt veicināja laika apstākļu ziņā Latvijas alus ražotājiem labvēlīgā vasara. Tāpat būtisku pozitīvu pienesumu deva attīstības projekti, kas nodrošināja iespēju palielināt alus uzglabāšanas un raudzēšanas apmērus.

Užavas alus pērn strādāja ar 3,318 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 3,2% vairāk nekā gadu iepriekš, savukārt kompānijas peļņa pieauga vairākkārt un sasniedza 428 521 eiro.

Kompānija dibināta 1995.gadā, un tās pamatkapitāls ir 30 000 eiro. Alus darītava pieder Uldim Pumpuram (1%) un Oskaram Pumpuram (99%).

Autors: Ventspilnieks/LETA / Foto: LETA