Lai rūpētos par sirdsmīļu un aizraujošu Ziemassvētku gaidīšanas laiku, Ventspils Komunālā pārvalde ir jau uzsākusi tematisko dekorāciju un rotājumu izvietošanu pilsētvidē.

Darbs pie Ziemassvētku dekorāciju izvietošanas pilsētā tiek veikts pakāpeniski, jo oktobrī tiek uzsākts laikietilpīgākais posms – teju 3200 spuldzīšu virteņu izvietošana pilsētas kokos, kuru kopējais garums sastāda teju 38,5 km. Koku dekorēšanai tiek izmantotas spuldzīšu virtenes gan baltā, gan arī sarkanā krāsā.

Šo svētku galvenais elements ir krāšņi dekorēts mūžzaļais skujkoks – egle, tādēļ šogad ventspilniekus un pilsētas viesus priecēs 9 Ziemassvētku eglītes, kuras tiks rotātas un dekorētas ar vizuļojošām spuldzīšu virtenēm un dažādām izgaismotām dekoratīvām figūrām. Ventspils galvenā svētku egle, kuras augstums ir 16 metri, jau mājo Lielajā laukumā, iepretim Ventspils mūzikas vidusskolai un koncertzālei “Latvija”, taču blakus tai pirmo reizi tiks uzstādīta unikāla un simboliska dekorācija – aptuveni 4 metru augstas “Klavieres”. Visu Ziemassvētku un Jaunā gada svētku gaidīšanas laiku, Lielā laukuma noskaņu papildinās egles fonā dzirdamas Ziemassvētku dziesmas. No meža atvestās svētku egles arī jau ir uzstādītas Pārventas centrā, Rātslaukumā, Tirgus laukumā, Bērnu pilsētiņā un pie Olimpiskā centra “Ventspils”, bet Bērnu parkā “Fantāzija”, Piedzīvojuma parkā un pie Ventspils domes tiks dekorētas tur augošās dabīgās egles.

Arī šogad tiks rotāti apgaismojuma stabi ar dažādiem gaismas dekoriem, piemēram, kā „Rūķis ar dāvanu maisu”, „Rūķis uz slēpēm”, “Sniegavīrs uz slēpēm”, eņģelīši, kā arī mirdzumu papildinās izgaismoti objekti parkos, skvēros un ielu krustojumos. Turpinot Austrumu zodiaka simbolu tradīciju, visā Lielā prospekta posmā tiks uzstādīti 12 zodiaku zīmju simboli.

Veidojot kopīgu svētku mirdzumu un noskaņu pilsētā, vairākas pilsētas pašvaldības iestādes un kapitālsabiedrības uzstādīs rotājumus un dekorācijas to teritorijās. Par tradīciju ir kļuvusi arī pašu ventspilnieku iesaistīšanās noskaņas radīšanā, pie savām privātmājām, uzņēmumiem vai veikaliem izvietojot svētku rotājumus.

 

24.11.2021. / Autors: Ventspils Komunālā pārvalde / Foto: Ventspilnieks.lv arhīvs