Jau rīt, 11.novembrī, visā Latvijā un arī Ventspilī plaši tiks atzīmēta Lāčplēša diena. Piedāvājam iepazīties jums ar Lāčplēša dienai veltīto pasākumu programmu.

VENTSPILS PILSĒTĀ

Plkst.15 Pārventas bibliotēkā latviešu laikmetīgās kora mūzikas skaņdarbi un Jēkaba Jančevska oratorija No letu zemes. Izpildīs kamerkoris Ventspils, Ventspils Kamerorķestris, multiinstrumentālists Aleksandrs Maijers, teicēja – Zane Jančevska, diriģents – Aigars Meri.

Plkst.18 Rātslaukumā svinīga jauno zemessargu uzņemšana Zemessardzes 46.kājnieku bataljonā.

Plkst.18.30 lāpu gājiens no Rātslaukuma līdz Meža kapiem. Maršruts: Rātslaukums – Annas iela – Kuldīgas iela – Ganību iela – Lielais prospekts – Saules iela – Aizsaules iela – Meža kapi. Piedalās zemessargu, robežsargu, jaunsargu vienības, kā arī visi klātesošie.

Plkst.19 Piemiņas brīdis Ventspils Meža kapos pie Baltā krusta. Piedalās metālpūšamo instrumentu ansamblis Ventspils Brass.

Plkst.20 latviešu tautas ornamenta ugunszīmes Ceļš veidošana karavīru piemiņai Reņķa dārzā kopā ar folkloras kopu Laipa. Ikviens ir aicināts piedalīties ar savu līdzpaņemto svecīti.

VENTSPILS NOVADĀ

Užavā 11.novembrī plkst.17 par godu Lāčplēša dienai veidos latvju zīmes no svecītēm Melnās saules un tautas namā pulcēsies uz spēka dziesmu vakaru Latvija – manas mājas.

Ancē plkst.16 notiks Kino punkta piedāvāto filmu – Ievainotais jātnieks un Astoņas zvaigznes – skatīšanās. Pēc filmas pie kultūras nama notiks svecīšu iedegšana Austras kokā.

Ventavas sabiedriskajā centrā dzejas pasākums Trīs zelta graudi zemē sēti.

Autors: Ventspilnieks.lv / Foto: LETA