Šobrīd kultūras pasākumu cienītājus nodarbina doma, kā atgūt pirmspandēmijas laikā par iegādātajām biļetēm izdoto naudu. Tā kā jautājums ir aktuāls vēl joprojām, tas izskatīts Patērētāju tiesību aizsardzības centrā (PTAC) un pieņemts lēmums, kas ir saistošs visiem biļešu izplatītājiem, proti: naudu var saņemt atpakaļ tikai tādā gadījumā, ja pasākums ir atcelts vai pusgadu pēc ārkārtējās situācijas pasākuma organizators patērētājam nav piedāvājis apmeklēt citu, līdzvērtīgu pasākumu, to pašu, uz kuru patērētājs ir iegādājies biļeti, vai arī tad, ja pasākums nenotiek vispār. Ja patērētājam pārceltie pasākumi ir saistoši, tie jāapmeklē. Taču, ja patērētājs ir pārdomājis un to apmeklēt vairāk nevēlas, naudu par biļeti atpakaļ saņemt nevar.

Ja par pasākuma norisi joprojām nav skaidrības, patērētājam ir jāgaida seši mēneši pēc ārkārtējās situācijas atcelšanas. Kultūras pasākumu pandēmijas laikā var pārcelt uz citu laiku, kura norise jāpaziņo ne vēlāk kā sešus mēnešus pēc ārkārtējās situācijas beigām, ar to patērētājam jārēķinās. Ja pusgada laikā pasākuma rīkotājs paziņo, ka kultūras pasākums tiek atcelts, patērētājam ir tiesības pieprasīt par biļetēm samaksāto naudu.

Pārcelta pasākuma gadījumā aktuāls kļūst  jautājums, vai pasākums būs tieši tāds pats, kā izziņots, vai tas notiks dienā, kad patērētājs pasākumu var apmeklēt. Ja patērētājs uz pasākumu ir iegādājies autorizēto biļeti, būtu labi, ja rīkotāji varētu nodrošināt, ka tā ir nododama citai personai. Ir jāņem vērā, ka valstī noteiktie pulcēšanās ierobežojumi var radīt problēmas piedāvāt patērētājam līdzvērtīgu pasākumu.

Pandēmijas laikā  PTAC ar iesniegumiem vērsušies daudzi kultūras cienītāji,  bieži potenciālie apmeklētāji izteikuši bažas, ka nevarēs tikt uz pārceltajiem pasākumiem. Neapmierinātība no apmeklētāju puses  mēdz būt arī par to, ka pārceltajā pasākumā neuzstāsies iepriekš izziņotie mākslinieki.

Kopumā šī gada aprīļa mēnesī PTAC patērētājiem sniegtas 85 konsultācijas par situācijām, kad nenotiek izklaides, sporta un kultūras pasākumi, kas ir par 88,9% vairāk nekā pērn aprīlī. Sūdzības iesniegtas arī par sporta un izklaides pasākumiem. Aktuāla ir arī naudas atgūšana par dāvanu kartēm. Sūdzību saturs ir līdzīgs.

3.06.2020. / Autors: Ventspilnieks.lv / Foto:Ventspilnieks.lv arhīvs