Mīlestības mēnesī Ventspils slimnīca aicina uz iedzīvotāju līdzdalību, izmantojot iespēju glābt kāda dzīvību, kļūstot par asinsdonoru.

Valsts asinsdonoru centrs gaida visu asinsgrupu donorus, bet īpaši nepieciešamas ir 0(-) un AB(-) asinsgrupu asinis.  Mājas lapā donors.lv iespējams iepazīties ar detalizētu informāciju par asins ziedošanas kārtību, nosacījumiem, kas jāņem vērā, lai varētu ziedot asinis, aktuālos datus par asins krājumiem un citu noderīgu informāciju par to, kā ikviens donors var palīdzēt!

Kā informē Valsts asinsdonoru centrs, iesaistoties asinsdonoru kustībā, ir iespēja palīdzēt nelaimē nonākušajiem, kam nepieciešamas asinis. Viena asins deva var izglābt ceļu satiksmes negadījumā cietušo, pacientu ar apdegumiem un palīdzēt vēža slimniekam. Asinis ir nepieciešamas operācijas laikā, pacientiem ar akūtām asiņošanām, kā arī onkoloģisko, hematoloģisko u.c. pacientu ārstēšanā.

Valsts asinsdonoru centrs akcentē arī donora ieguvumus, ziedojot asinis:

Organismā tiek stimulēta asinsrades sistēma, atjaunojot asins sastāvu;

Asins donori mazāk slimo ar akūtām un hroniskām slimībām, veselam cilvēkam asins ziedošana nav kaitīga;

Asins ziedošana raisa pozitīvas izjūtas, jo esi palīdzējis kādam grūtā brīdī;

Iespēja uzzināt pulsu, asinsspiedienu un hemoglobīna līmeni;

Iespēja saņemt analīžu rezultātus, par to pirms asins ziedošanas paziņojot donoru reģistratoram. Ziņas par pārbaužu rezultātiem donors var saņemt personīgi, bet ne ātrāk kā piecu darba dienu laikā pēc asins ziedošanas, līdzi ņemot personu apliecinošu dokumentu.

Saskaņā ar Valsts Asinsdonoru centra sniegto informāciju, visbiežāk donoru asinis tiek izmantotas uroloģijas, kardioloģijas, ginekoloģijas, dzemdniecības, asinsvadu ķirurģijas u. c. profilu procedūrās (28 % no visiem saņemtajiem asins komponentiem), hematoloģijā (23 %), intensīvajā terapijā (17 %) un cita veida ārstniecības procesos, tai skaitā traumatoloģijā, onkoloģijā un apsaldējumu un apdegumu ārstēšanā. Viena ziedotā asins deva palīdz 3 cilvēkiem.

Asins donoru pieņemšanu Ventspilī nodrošina Valsts asinsdonoru centrs. Ziedot asinis Ventspilī donori ar iepriekšēju pierakstu tiek aicināti pirmdienās no plkst. 10.00 līdz 14.00 Ziemeļkurzemes reģionālās slimnīcas telpās Inženieru ielā 60. Pieraksts veicams, zvanot pa tālruni 26669363.

Viena ziedotā asins deva palīdz 3 cilvēkiem! Tās nav tikai asinis, tā ir dzīvība!

 

12.02.2024. / Autors: SIA “Ziemeļkurzemes reģionālā slimnīca” / Foto: SIA “Ziemeļkurzemes reģionālā slimnīca”