Saeimas komisijā negaidīti iesniegts Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) priekšlikums, kas paredz atļaut domes vadību ievēlēt attālināti.

Šāds notikums deputātiem raisījis neizpratni. Tāpat radušās aizdomas, ka priekšlikums pēkšņi iesniegts tādēļ, lai palīdzētu izvēlēt vadību tajās pašvaldībās, kur deputāti sēdi nevarētu apmeklēt klātienē. Tomēr VARAM norādīja, ka šāds lēmums pieņemts, lai atvieglotu darbu vietvarām Covid-19 pandēmijas apstākļos, vēsta sabiedrisko mediju portāls lsm.lv.

Jāatgādina, ka pašlaik apcietinātais Aivars Lembergs ir vienīgais jaunievēlētais pašvaldību deputāts, kam pirmajā domes sēdē piedalīties varētu neizdoties pavisam noteikti.

Tomēr VARAM valsts sekretāra vietniece Ilze Oša LSM noliedza, ka pēkšņie likuma grozījumi varētu ļaut Lembergam attālināti piedalīties domes sēdē un lemt par sevis iecelšanu mēra krēslā.

Oša sabiedriskajam medijam skaidroja: «Būtiski ir uzsvērt, ka no tā apcietinājumā esošām personām ne būtiski palielinās, ne samazinās tiesības.»

«Proti, viņas, tāpat kā līdz šim, nevarēs piedalīties domes sēdēs, izmantojot videokonferenci, kas ir attēla un skaņas pārraide reālajā laikā, ja Apcietinājumā turēšanas kārtības likums apcietinātajam tādas tiesības nav paredzējis.»

Ministrija akcentēja, ka tikai vēlējusies atvieglot domju darbu, lai turpmāk mērus un vietniekus varētu ievēlēt attālināti. Saeimas komisija par šo ideju sola turpināt spriest nākamajā sēdē.

 

11.06.2021. / Autors: BNN / Foto: Ventspilnieks.lv arhīvs