Ir patiess prieks, ka Ventspils ir sapratusi tehnoloģiju un izglītības saiknes nozīmi un mērķtiecīgi pie tā strādā, turpinot to attīstīt. Tā pēc vizītes Ventspilī sacīja Vācijas–Baltijas Tirdzniecības kameras izpilddirektors Florians Šrēders.

Kameras biedri iepazinās ar Ventspils brīvostas industriālo attīstību un sniegto atbalstu uzņēmējiem. Ventspils pilsētas domes priekšsēdētāja 1.vietnieks infrastruktūras jautājumos Jānis Vītoliņš akcentēja lielo Ventspils atbalstu uzņēmējiem. “Ventspilī katrs investīciju projekts ir ļoti svarīgs. Mēs sākam no pirmā kontakta līdz brīdim, kad atklāj ražošanu, un arī vēl pēc tam. Pats svarīgākais, kas jāatceras – Ventspilī tiek sniegts maksimāls atbalsts jebkuram uzņēmējam. Mēs esam izdomājuši visāda veida atbalsta instrumentus, sekojam līdzi un atbalstām jebkuru projektu, lai investors šeit maksimāli ātri un maksimāli bez jebkādām birokrātiskām procedūrām realizētu savus projektus,” sacīja Vītoliņš.

Vācijas–Baltijas Tirdzniecības kameras izpilddirektors Florians Šrēders akcentēja tehnoloģiju un izglītības nozīmi nākotnes attīstībā: “Mēs ejam nākotnes virzienā. Nākotnes pamatā ir divi svarīgi elementi – tehnoloģijas un izglītība. Ir patiess prieks, ka Ventspils ir sapratusi šīs saiknes nozīmi un mērķtiecīgi pie tā strādā un turpina attīstīt. Tāpēc jo īpaši jauki, ka savu šīs dienas programmu mēs sākam tieši Kurzemes Democentrā,” teica Šrēders.

Ventspils brīvostas pārvaldnieka vietnieks Igors Udodovs vizītes viesus iepazīstināja ar Ventspils brīvostas attīstību, speciālo ekonomisko zonu un Ventspils praksi kā veiksmīgi attīstīt un apvienot izglītības sistēmu ar uzņēmējdarbību, par piemēru minot veiksmīgo Bucher Municipal un Ventspils Tehnikuma sadarbību.