VeA par 1,77 mlj. eiro veiks piecu studiju programmu modernizāciju

1159

Ventspils Augstskola (VeA) trešdien parakstīja līgumu ar Centrālo finanšu un līgumu aģentūru (CFLA) par studiju programmu modernizācijas projekta īstenošanu.

Kā informēja VeA pārstāve Agnese Jēkabsone, projekta mērķis ir modernizēt piecas VeA studiju virziena programmas: datorzinātņu bakalaura un maģistra studiju programmas, tāpat arī elektronikā bakalaura un maģistra studiju programmas, kā arī profesionālo bakalaura studiju programmu kuģu navigācijas elektronikā.

Izvirzītais projekta mērķis ir vērsts uz Ventspils un visa Kurzemes reģiona attīstību, ko var pilnvērtīgi nodrošināt tikai ar visam reģionam nepieciešamā darba spēka attīstību, nodrošinot darba tirgum atbilstošas kvalifikācijas speciālistu sagatavošanu STEM (Science, Technology, Engineering and Mathematics – zinātne, tehnoloģijas, inženierzinātnes un matemātika) studiju programmās, norādīja augstskolas pārstāve.

Projekta ietvaros paredzēts attīstīt laboratoriju un auditoriju infrastruktūru, tai skaitā uzlabot pieeju cilvēkiem ar kustību traucējumiem, kā arī nodrošināt studiju programmās nepieciešamo tehnoloģiju pieejamību un ieviest augstskolai nepieciešamos informācijas un komunikācijas tehnoloģiju risinājumus, tādējādi nodrošinot VeA modernam studiju procesam nepieciešamo un darba tirgus prasībām atbilstošo studiju kvalitāti, dodot iespēju studentiem strādāt ar jaunākajām tehnoloģijām un iegūt iespējami daudz praktisku iemaņu.

Projekta ieviešana notiks sadarbībā ar Ventspils pilsētas domi, nozares uzņēmumiem un tos apvienojošām nozaru asociācijām, piemēram, Latvijas Informācijas un komunikācijas tehnoloģijas asociāciju (LIKTA) un Latvijas Elektrotehnikas un elektronikas rūpniecības asociāciju (LETERA), kā arī ar citām organizācijām.

Kopējās projekta izmaksas ir 1 773 671 eiro, no tām 1 507 620 eiro ir Eiropas Reģionālā attīstības fonda finansējums, pārējās projekta izmaksas – valsts budžeta finansējums.

Projekts tiks īstenots laika posmā līdz 2020.gada 31.decembrim.

Autors: Ventspilnieks.lv / Foto: Ventspils Augstskola