Pēc patreizējās informācijas Centrālā vēlēšanu komisija saskaitījusi jau 96,59% balsu (1019 no 1055 iecirkņiem) un pārliecinošs līderis ir “Jaunā vienotība” (JV), kas līdz šim saņēmusi 18,93% vēlētāju atbalstu. Otrajā vietā ar 12,65% vēlētāju balsīm ir “Zaļo un Zemnieku savienība” (ZZS), bet trešajā – “Apvienotais saraksts” par kuru nobalsojuši 10,97% vēlētāju, liecina CVK mājas lapā pieejamā informācija.

Ceturtajā vietā ar 9,30% vēlētāju balsīm ierindojusies “Nacionālā apvienība”, piektā ir “Stabilitātei” ar 6,76%, sestā – “Latvija pirmajā vietā” ar 6,18% balsu, seko “Progresīvie” ar 6,09% un “Attīstībai/Par!” ar 5,1%. vēlētāju atbalstu. Tiesa, pēc pilnīgu visu balsu saskaitīšanas vēl ir iespējami pārsteigumi.
Pilnībā iepazīties par Latvijas iedzīvotāju izvēli 14.Saeimas vēlēšanām, kā arī to, kā kuriem politiskajiem spēkiem veicies atsevišķos reģionos, arī ar kandidātiem piešķirtajiem plusiņiem un mīnusiem iespējams iepazīties CVK mājas lapā https://sv2022.cvk.lv/pub/velesanu-rezultati .

Pēc pašreizējās informācijas “Jaunā vienotība” ir uzņēmusies iniciatīvu un veido grupu sarunām par jaunās valdības veidošanu.
Kā norādījis “Jaunās Vienotības politiķis” Saeimas deputāts Arvils Ašeradens, šī politiskā spēka valdes sēdē šovakar paredzēts izvērtēt 14.Saeimas vēlēšanu rezultātus, noteikt sarunu vedējus un sagatavoties pirmdien plānotajai sarunai ar Valsts prezidentu Egilu Levitu, kad Valsts prezidents tiksies ar nākamajā parlamentā ievēlētajām partijām.
Šobrīd zināms, ka gan “Jaunā Vienotība”, gan “Apvienotais saraksts” norādījuši – kamēr vien ZZS būs saistīta ar Aivaru Lembergu, nekādas sarunas ar šo partiju apvienību veidošanas kontekstā nebūs iespējamas. Savukārt ZZS pārstāvji pauduši, ka no Lemberga norobežoties neplāno.

Tāpat noteikti nebūs iespējama arī sadarbība ar prokremliski noskaņotām partijām un maz ticama arī sadarbība ar Aināra Šlesera partiju “Latvija pirmajā vietā”.

 

2.10.2022. / Autors: Ventspilnieks.lv / Foto: Ventspilnieks.lv