Administratīvās ēkas pārbūve Jūras ielā izmaksās 2,842 mlj. eiro

1404
Autors: Valsts nekustamie īpašumi
Autors: Valsts nekustamie īpašumi

Ventspilnieki jau ir ievērojuši, ka janvārī tika uzsākti otrās kārtas būvniecības darbi Jūras ielā 34, proti, administratīvās ēkas pārbūve. Valsts nekustamo īpašumu (VNĪ) realizētā projekta īstenošanas termiņš ir šā gada nogale. Kopējās projekta izmaksas ir 2,842 miljoni eiro, portālam VentspilsBalss.lv informēja VNĪ.

Projekta otrās kārtas ietvaros tiks veikta administratīvās ēkas pārbūve, kas ir nozīmīgākais un darbietilpīgākais darbu posms no plānotajiem būvdarbiem šajā projektā, ar kopējo attīstāmo būvju platība 1779 kvadrātmetri. VNĪ būvprocesa vadītāja Gunta Saule-Pavlovska portālam VentspilsBalss.lv skaidroja, ka ēkas apdarē pielietos mūsdienīgus, augstvērtīgus apdares materiālus, izvēloties pārdomātu krāsu risinājumu. Ēka pēc veiktajiem darbiem iekļausies apkārtējā ainavā, harmonējot ar Ventspils pilsētas domes ēku, kopā veidojot vienotu administratīvo ēku kompleksu.

«Projekta otrā kārta ietver visas administratīvās ēkas pārbūvi, kurā paredzēta telpu izbūve Ventspils prokuratūras, Tiesas zemesgrāmatu nodaļas, Drošības policijas Ventspils reģionālās nodaļas un Valsts zemes dienesta Kurzemes reģionālās nodaļas darba nodrošināšanai. Minētais projekts skar ne tikai fasādes pārveidi, bet arī visu iekštelpu pārbūvi,» komentēja Saule-Pavlovska.

Projekta īstenošana tika uzsāka 2015.gada oktobrī un līdz šim veikta garāžas ēkas atjaunošana, inženiertīklu un auto stāvlaukuma izbūve.

«Kopumā būvdarbi tiek veikti atbilstoši darbu izpildes grafikam. Pašā būvniecības procesā ir iesaistīti kvalificēti darbinieki, kā arī izveidojusies ļoti laba vadības komanda, sākot no apakšuzņēmējiem un beidzot ar pasūtītāja pārstāvjiem, kur sadarbība ir vērsta uz kvalitatīva projekta realizēšanu,» stāstīja galvenais būvdarbu veicēju SIA Kvadrum pārstāvis Kristaps Pureklis.

Realizētā būvprojekta autors ir SIA Skonto būve, bet galvenais būvdarbu veicējs SIA Kvadrum. Objekta būvuzraugs ir SIA Būves un būvsistēmas.