Ventspilī atklās piemiņas zīmi arhibīskapam Teodoram Grīnbergam

1250

7.decembrī Ventspils 1. Valsts ģimnāzijas 100 gadu jubilejā notiks skolas dibinātājam, vēlākam Ventspils pilsētas domes priekšsēdētājam, luterāņu mācītājam un vēlāk arī arhibīskapam Teoforam Grīnbergam, informēja Ventspils muzejā.

Piemiņas zīmes autors ir mākslinieks Gļebs Panteļejevs.

Šī notikuma priekšvakarā Ventspils muzejs kārtējā Vēstures otrdienā 27.novembrī plkst.17.30 aicina atcerēties Grīnberga dzīves posmu Ventspilī, kas bija laikā no 1907. līdz 1934.gadam. Pasākumā par viņu stāstīs kādreizējais ģimnāzijas skolnieks, Zemessardzes veterāns, piemiņas zīmes izveidošanas iniciators Ilgars Puškevics.

Grīnbergs dzimis Dundagas pagasta Ģibzdes muižas apkaimē zemnieka ģimenē. Laikā no 1891. līdz 1896.gadam viņš studēja teoloģiju Tērbatas Universitātē. Laikā no 1899. līdz 1932.gadam kalpoja kā mācītājs Lutriņu un Ventspils draudzē. Līdztekus pienākumiem draudzē pildījis arī skolotāja, Ventspils domnieka un pat domes priekšsēdētāja pienākumus. Tomēr 1932.gadā ievēlēts par LELB arhibīskapu, kļūstot par pirmo šī titula īpašnieku Latvijā. Kopš nokļūšanas trimdā pildīja LELB ārpus Latvijas arhibīskapa pienākumus. Miris 1962.gada 14.jūnijā Eslingenē, Vācijā.

Autors: Ventsilnieks.lv / Foto: Ventspils muzejs