Ventspilī atklās pirmos trīs pazemes atkritumu konteinerus

1698

Ceturtdien Ventspilī Jūras ielā 3A un Aleksandra ielā 9A iekšpagalmos atklās pirmos pazemes atkritumu konteinerus, kas tiks nodoti iedzīvotāju lietošanā, informē Ventspils labiekārtošanas kombināts.

Kā informēja uzņēmuma pārstāve Dace Kalsere, kopumā trīs sadzīves atkritumu konteineru novietņu pārbūve ir noslēgusies, katrā atkritumu novietnē izbūvējot konteinerus ar ietilpību pieci kubikmetri: Jūras ielā 3A pilnībā pazemē iebūvēts atkritumu konteiners, Aleksandra ielā 9A pilnībā pazemē iebūvēts konteiners un Lielajā prospektā 36 daļējs pazemes atkrituma konteiners.

Šādam risinājumam ir vairākas priekšrocības: šo konteineru izmantošana ikdienā ir ērtāka iedzīvotajiem, tiek samazināta atkritumu izmešana vēja un putnu ietekmē, tiek samazināti nepatīkami aromāti, turklāt šādu konteineru apkalpošana to tilpuma dēļ jāveic retāk, mazāk traucējot iedzīvotāju mieru un tie labi iekļaujas Ventspils pilsētas pilsētvidē.

Tā kā izbūvētie pazemes konteineri ir jaunums, pašvaldības SIA Ventspils Labiekārtošanas kombināts iegādājies specializētu atkritumu izvešanas autotehniku. Jaunā atkritumvedēja automašīna ar 21 kubikmetru tilpuma virsbūvi ir aprīkota ar hidromanipulatoru pazemes konteineru iztukšošanai.

Tā kā līdz šim nav uzkrāta pieredze pazemes konteineru ekspluatācijā, nolūkā izvēlēties labāko konteineru ražotāju un veidu, kas būtu viegls ekspluatācijā, piemērots Ventspils klimatiskajiem apstākļiem un visērtākais lietošanā iedzīvotājiem, tiks veikts jau uzstādīto konteineru ekspluatācijas monitorings. Pēc monitoringa veikšanas ik gadu tiks pilnveidotas konteineru novietnes arī citos daudzdzīvokļu dzīvojamo māju iekšpagalmos, uzstādot ekspluatācijā vispiemērotākos pazemes vai daļējas pazemes konteinerus.

Autors: Ventspilnieks.lv / Foto: Komunālā pārvalde