Šonedēļ uzsākti pirmo pazemes sadzīves atkritumu konteineru laukumu izbūves darbi iekšpagalmos Aleksandra ielā 9A un Lielajā prospektā 36A. Šie būs pirmie šāda tipa konteineri Ventspils pilsētā, uzsākot darbu pie Ventspils pilsētas atkritumu apsaimniekošanas modernizācijas, informē Komunālā pārvalde.

Projekta mērķis ir attīstīt un organizēt atkritumu savākšanas un šķirošanas infrastruktūru pilsētvidē, līdz ar to nolemts uzsākt pirmo pazemes konteineru izbūvi – pagalmos tiks ietaupīta vieta, izvietojums būs piemērotāks pilsētvidei, lietošana būs ērta un estētiska, kā arī mazināsies nevēlamie aromāti.

Iekšpagalmā Aleksandra ielā 9A esošo atkritumu konteineru novietņu vietā tiks izbūvēts un izvietots vienu vācu firmas Bauer pilnībā pazemē iebūvēts atkritumu konteiners ar piecu kubikmetru ietilpību, bet Lielajā prospekta 36A – daļēji iedziļinātu atkrituma konteineru arī ar piecu kubikmetru ietilpību.

Kopumā 2017.gadā plānots izbūvēt trīs slēgtos zemē iebūvētos sadzīves atkritumu konteineru savākšanas laukumus, arī Jūras ielā 3A.

Abu iekšpagalmu pazemes konteineru un laukumu izbūves izmaksas sastāda 13 200 eiro.

Jauno pazemes konteineru lietošana iedzīvotājiem būs iespējama augustā.

Autors: Ventspilnieks.lv / Foto: Komunālā pārvalde