Ventspilī četru dienu garumā notiks peldēšanas apmācības seminārs

1441

Latvijas Peldēšanas federācija sadarbībā ar Latvijas Sporta federāciju padomi laikā no 24. līdz 27.augustam Ventspils Ūdens piedzīvojumu parkā un Olimpiskā centra Ventspils viesnīcā organizē apmācību programmu sporta speciālistiem peldēšanas mācīšanas teorijā un pedagoģiskajā pilnveidē.

Kā vēsta vietne www.swimming.lv, reaģējot uz lielu peldbaseinu skaita pieaugumu un kvalificētu peldēšanas apmācības speciālistu trūkumu, Latvijas Peldēšanas federācija sadarbībā ar Latvijas Sporta Federāciju padomi organizē īpašu vasaras skolu sporta speciālistiem ar augstāko pedagoģisko izglītību, kas dzīvo un strādā pašvaldībās vai novados, kuros ir uzsākta vai tiek plānota jaunu peldbaseinu būvniecība.

Lai jaunajos peldbaseinos nodrošinātu kvalitatīvu mācību treniņu procesu un līdz ar peldēšanas sporta veidiem labvēlīgas sporta infrastruktūras attīstību pieaugtu arī augsta līmeņa peldētāju un augstu sasniegumu potenciāls, ir nepieciešams nodrošināt sporta speciālistu, kuriem nav specializācijas peldēšanā, apmācību un sagatavošanu sporta peldēšanas mācību-treniņu darbā. Tikai tādējādi ir iespējams nodrošināt ne vien kvalitatīvu sporta peldēšanas programmu īstenošanu jaunajos peldbaseinos, bet arī radīt funkcionējošu un uz attīstības perspektīvu balstītu jauno talantu atlasi un sagatavošanu ceļā uz augstiem sportiskajiem sasniegumiem.

Nākamajā gadā Ventspilī plānots uzsākt jauna peldbaseina celtniecību. Jaunais komplekss atradīsies Sporta un Kuldīgas ielu krustojumā, Kuldīgas ielā 71. Tas būs unikāls objekts, jo 50 metrus garo peldbaseinu ar astoņiem celiņiem ar speciālas iekārtas palīdzību varēs sadalīt uz pusēm, iegūstot 16 celiņus pa 25 metriem katru. Tāpat varēs sadalīt tikai pusi no baseina, iegūstot attiecīgi astoņus 25 metrus garus celiņus un četrus 50 metrus garus. Blakus lielajam peldbaseinam atradīsies mazais baseins, kas būs salīdzinoši sekls un kalpos peldētapmācībai. Jaunā peldbaseina kompleksā būs arī specializēta trenažieru zāle, aerobikas zāle un pie ģērbtuvēm atradīsies divas saunas. Kompleksā paredzēts izbūvēt arī rehabilitācijas centru dažādu traumu ārstēšanai un rehabilitācijai, kā arī augstas klases viesnīcu.

Autors: Ventspilnieks.lv / Foto: SXC