Pakāpeniski turpinot pilsētas papildināšanu ar pavasara sezonas ziediem, šonedēļ vairākās vietās Ventspilī izvietotas puķu piramīdas, kas bagātīgi pildītas ar tādiem pavasara krāšņumaugiem kā atraitnītēm un neaizmirstulītēm.

Kopumā pilsētā izvietotas septiņas ziedu piramīdas, kas jau šobrīd garāmgājējus priecē Rātslaukumā, pie Livonijas ordeņa pils, līdzās Brīvības un Lielā prospekta krustojumam, pilsētas centrā blakus Ganību un Platās ielas krustojumam, pie Bērnu pilsētiņas un pie Pārventas bibliotēkas. Ziedu piramīdās sastādītas dažādu toņu sīkziedu un lielziedu atraitnītes, kā arī neaizmirstulītes.

Ventspils P/I “Ventspils Komunālā pārvalde” rīkotā iepirkuma rezultātā ziedu piramīdas sagatavoja “Durbes dārzniecība”, savukārt to izvietošanu Ventspils pilsētvidē nodrošināja pašvaldības SIA “Ventspils labiekārtošanas kombināts”.

Jau vēstīts, ka Ventspilī pavasara ziedu stādīšanas sezona tika atklāta marta izskaņā, kad ar pavasara puķēm tika papildinātas pirmās dobes un pilsētā izvietotie 86 puķu podi. Šajā sezonā Ventspilī tiek stādīti tādi pavasara ziedi kā atraitnītes, prīmulas, neaizmirstulītes un Āzijas gundegas. Uzspīdot siltai pavasara saulei, ziedpumpurus aizvien krāšņāk raisa arī pērn dobēs sastādītās sīpolpuķes. Šobrīd sācies narcišu ziedēšanas laiks – šopavasar Ventspils dobēs uzplauks kopumā 19 410 narcises. Drīzumā pumpurus bagātīgi vērs arī 80 030 tulpes, 1 658 hiacintes, 1360 muskares un 480 fritilārijas. Tāpat maijā un jūnijā 180 m2 platībā ziedēs sīpolpuķes, kas iegādātas kā stādīšanai speciāli sagatavoti dažādu šķirņu sīpolpuķu maisījumi.

Aicinām pavasara ziedu sezonu izbaudīt Ventspilī!

 

18.04.2024. / Autors: PSIA “Ventspils labiekārtošanas kombināts” / Foto: PSIA “Ventspils labiekārtošanas kombināts”