Rudenī sociālās iniciatīvas Pāraktīvs urīnpūslis – vai tā ir norma? laikā notiks bezmaksas uroloģijas konsultācijas Latvijas reģionu pilsētās. Viena no tām notiks 1.novembrī Ventspilī, doktorātā Elite, pavēstīja akcijas rīkotāji.

Pāraktīva urīnpūšļa sindroms ar neatliekamu urīna nesaturēšanu ir viens no visbiežāk sastopamajiem urīna nesaturēšanas veidiem. Maldīgs ir uzskats, ka urīna nesaturēšana ir tikai gados vecāku cilvēku problēma, jo tā sastopama gan mazu bērnu, gan jauniešu vidū. Pēc dzemdībām urīna nesaturēšana ir aktuāla arī jauno māmiņu vidū.

“Speciālistu konsultācijas reģionos rīkojam jau vairākus gadus – konsultēties gribētāju ir daudz, kas liecina par problēmas aktualitāti,” norāda uroloģe Inese Celmiņa.

Lai gan novērots, ka urīna nesaturēšanas problēmas skar gados arvien jaunākus cilvēkus, tomēr tieši seniori ir visaktīvākie un uz konsultācijām reģionos piesakās visbiežāk. “Diemžēl gados jaunāki cilvēki ir kautrīgi un bieži vien izvairās meklēt palīdzību pie speciālista,” skaidro daktere Celmiņa. “Taču jāatceras, ka pāraktīvs urīnpūslis mēdz būt simptoms arī citām nopietnām veselības problēmām, tāpēc pie ārsta ieteicams vērsties savlaicīgi, lai noskaidrotu patiesos urīnpūšļa pāraktivitātes iemeslus.”

Konsultācijām jāpiesakās, zvanot pa tālruņa numuru 20054758 darba dienās laikā no plkst. 13 līdz 16. Vietu skaits konsultācijām ir ierobežots.

17.10.2019 / Autors: Ventspilnieks.lv / Foto: Pixabay