Ventspilī pieminēs 1949.gada deportācijas upurus

1282

Piektdien, 25.martā, plkst.15.00 Ventspils Tilta Dārzā notiks komunistiskā genocīda upuru piemiņas brīdis.

Ikviens tiek aicināts uz kopīgu piemiņas brīdi Tilta dārzā, kurā pieminēs 1949.gada 25.marta komunistiskā genocīda upurus. Atceres brīdī pulcēsies arī pārstāvji no Ventspils novada politiski represēto apvienības, Latvijas nacionālo karavīru Ventspils nodaļas, Zemessardzes 46.kājnieku bataljona, Ventspils pilsētas domes un Ventspils Kultūras centra. Muzicēs vokālais ansamblis Mazā Prinča planētas.

Savukārt plkst.16.00 teātra namā Jūras vārti kamerkora Ventspils, Ventspils kamerorķestra un izcila solistu sastāva izpildījumā izskanēs divi Latvijā reti atskaņoti skaņdarbi – Kamila Sensānsa Rekviēms, Op.54 un Sera Džona Tavenera koncerts čellam un stīgu instrumentu orķestrim The Protecting Veil.

1949.gada 25.martā notika masveidīgākā deportācija, kādu piedzīvojuši Latvijas iedzīvotāji. Vairāk nekā 10 000 ģimeņu agrā marta rītā pēkšņi tika izrautas no savām mājām, lai pēc izsūtīšanas organizāciju ieceres, nekad vairs neredzētu dzimteni. No Ventspils un Ventspils apriņķa izveda divus tūkstošus iedzīvotāju.