Ventspilī pirmo reizi notiks Vācu valodas dienas Latvijā

999

No 17. līdz 19.oktobrim visā Latvijā pirmo reizi notiks Gētes institūta rīkotās Vācu valodas dienas Latvijā. Šajās dienās visas ar vācu valodu saistītās iestādes, institūcijas, skolas, klubi, apvienības un biedrības ir aicinātas svinēt vācu valodu un rosināt tās apguvi dažādu pasākumu veidā. Aktīvi šajā pasākumā iesaistīsies Ventspils Augstskola.

17.oktobrī VeA studenti piedalīsies pasākumā Gētes institūtā Rīgā un vadīs tulkošanas meistarklasi vidusskolēniem Egitas Provejas virsvadībā.

Dienu vēlāk plkst.11.30 VeA 104.auditorijā notiks Vācu valodas diena Ventspils pilsētas vidusskolēniem. VeA studenti izaicinās Ventspils vispārizglītojošo un profesionālo skolu skolēnus, kas apgūst vācu valodu kā otro vai trešo svešvalodu, uz viktorīnu, kurā būs iespēja parādīt savas zināšanas par vācu valodu, Vācijas kultūru, sabiedrību, politiku un tradīcijām. Viktorīnas mērķis ir mudināt skolēnus padziļināti interesēties par Vāciju, kā arī parādīt skolēniem, kādas iespējas sniedz VeA Tulkošanas studiju fakultāte.

Augstskolas bibliotēkā 18.oktobrī plkst.13 notiks pasākums Bungu meistars – Ginters Grass. Pasākums veltīts pazīstamā vācu rakstnieka, kurš ir Nobela prēmijas laureāts literatūrā, 90.gadskārtai. Tajā tiks atklāti Grasa biogrāfijas interesantākie fakti, rakstnieka daiļrade un darbu tulkojumi latviešu valodā ar radošu uzdevumu, kā arī būs Grasa darbu sentenču un fragmentu lasījumi vācu un latviešu valodā. VeA bibliotēkā tiks atklāta arī izstāde, kas veltīta Ginteram Grasam un viņa daiļradei.

19.oktobrī plkst.13.30 406.auditorijā notiks Vācu valodas diena Ventspils pilsētas pamatskolēniem.

Autors: Ventspilnieks.lv / Foto: VeA