Sākot ar oktobri, Ventspils pilsētā sākas ikgadējā rudens lapu savākšanas akciju. Tā ir iespēja ventspilniekiem bez maksas atbrīvoties no savāktajām koku lapām savās teritorijās, tās nododot Komunālās pārvaldes servisam.

Kā pastāstīja Komunālās pārvaldes pārstāve Dace Kalsere, lapu savākšanas akcija tiek rīkota līdz 15. novembrim un tās laikā iedzīvotājiem ir iespēja sagrābtās un maisos saliktās koku lapas pieteikt izvešanai. No savām privātām teritorijām sagrābtās un maisos saliktās koku lapas iedzīvotajiem jāpiesaka izvešanai, zvanot pārvaldei pa tālruni 63624269 vai arī sūtot e-pastu uz kom.parvalde@ventspils.lv, norādot precīzu adresi un vietu, kur maisi novietoti. Kad informācija būs saņemta, divu darba dienu laikā maisi ar lapām tiks aizvesti, iztukšoti un tukšie maisi tiks nogādāti atpakaļ.

Komunālā pārvalde uzsver, ka lapu maisos nedrīkst atrasties zari, kā arī sadzīves atkritumi, jo lapas paredzētas izmantot kompostam.

Lapas bez maksas var nodot tikai fiziskas personas, savukārt juridiskām personām par šādu pakalpojumu jāslēdz līgums ar pašvaldības SIA Ventspils Labiekārtošanas kombināts.

Jau tradicionāli novembrī un decembrī privātmāju īpašnieki varēs pieteikt kaisāmā materiāla piegādi ietvju kaisīšanai, kas atrodas pieguļošās teritorijas robežās. Uz katru šādu īpašumu ir paredzēts piegādāt ap 100 kg smilts un sāls maisījumu.

Autors: Ventspilnieks.lv / Foto: LETA