Pagājušajā nedēļas nogalē Ventspils pilsētā notikušas četras velosipēdu zādzības, no kurām vienā gadījumā velosipēds ir atgūts, liecina Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes operatīvā informācija. Salīdzinot ar pārējām Kurzemes reģiona pilsētām, Ventspilī sākot ar maija sākumu ir konstatētas visvairāk velosipēdu zādzības – kopumā 16.

Liepājā konstatētas 12 velosipēdu zādzības, Talsos un Saldū – trīs, bet Kuldīgā – viena.

Lai nodrošinātos pret velozādzībām, Valsts policija aicina izmantot par drošiem atzītus saslēgus: U-veida metāliskās slēdzenes, kas ir masīvas un grūti uzlaužamas, tās ir sarežģīti pārkniebt vai pārzāģēt. Saslēgu vēlams novietot tuvu zemei, ar atslēgas caurumu vērstu pret zemi, lai apgrūtinātu velozagļa darbu to atmūķējot. Laiks, ko zaglim jāpavada pie šāda veida slēdzenes, ir būtiski ilgāks, kas dod iespēju apkārtējiem pamanīt velosipēda zādzības mēģinājumu un ziņot par to policijai pa tālruni – 110.

Ja galamērķī nav velonovietne, policija aicina velosipēdu pieslēgt video novērošanas kameru tuvumā, kas palīdz atturēt zagļa nodomu īstenošanu. Gadījumā, ja zādzība tiek izdarīta, tad video novērošanas kameras materiāls var palīdzēt atrast nozagto velosipēdu. Pieslēdziet velosipēdu pie masīviem, nekustīgiem priekšmetiem. Ja ir vairāki velosipēdi, saslēdziet tos kopā un pieslēdziet drošai konstrukcijai, lai apgrūtinātu to zādzību un pārvietošanu.

Policija aicina izvairīties velosipēdu atstāt uz balkona, īpaši jau tie, kuri dzīvo pirmajā vai otrajā stāvā. Atstājot to uz balkona, zaglim rodas iespēja to nozagt, neiekļūstot telpās, un viegli pamanīt, ejot garām balkonam.

Autors: Ventspilnieks.lv / Foto: SXC