Ventspils valstspilsētas ielās aizvadītajā ceturtdienā vēlu vakarā aizturēti divi jauniešu, kuri alkohola reibumā traucās pa pilsētu ar elektroskrejriteņiem, pastāstīja Ventspils valstspilsētas domes pašvaldības policijā. Iereibušie jaunieši aizturēti Kuldīgas ielā.

Administratīvo pārkāpumu procesu par  elektroskrejriteņu vadīšanu alkoholisko dzērienu reibuma stāvoklī veic Valsts policija, kura izsaukta uz notikuma vietu tālāko procesuālo darbību veikšanai, skaidroja policijā.

Šī gada 20. aprīlī stājās spēkā grozījumi Ceļu satiksmes likumā, kuros iekļauts elektroskrejriteņu regulējums, tajā skaitā tā izmantošanai noteiktie vecuma ierobežojumi un, kā droši pārvietoties ar elektroskrejriteni.

Piedalīties ceļu satiksmē ar elektroskrejriteni personai, kura nav sasniegusi 14 gadu vecumu, ir aizliegts. Piedalīties ceļu satiksmē ar elektroskrejriteni personai vecumā no 14 līdz 17 gadiem atļauts, ja tai ir velosipēda vai jebkuras kategorijas transportlīdzekļa vadīšanas tiesības.

Personām, kuras sasniegušas 18 gadu vecumu, elektroskrejriteņa vadīšanai transportlīdzekļu vadīšanas tiesības nav nepieciešamas, aizliegts vadīt elektroskrejriteni, ja alkohola koncentrācija asinīs pārsniedz 0,5 promiles.

Par pārkāpumiem ceļu satiksmē elektroskrejriteņa vadītājam piemērojami tādi paši administratīvie sodi kā velosipēda vadītājam, administratīvā pārkāpuma procesu ir tiesīga veikt Valsts policija.

Pašvaldības policijā stāsta, ka šogad vien tā ir jau konstatējusi 95 velosipēdu, tajā skaitā elektroskrejriteņu, vadītāju izdarītus pārkāpumus.

03.07.2021 / Autors: Ventspilnieks.lv / Foto: Unsplash.com