Pudongas reģiona pārtāvji saredz Ventspili kā vietu Ķīnas tehnoloģiju un ražotnes ieviešanai

0
0

Šanhajas Pudongas Jaunā rajona delegācija no Ķīnas, kas pirmdien, 15.oktobrī, viesojās Ventspils pilsētā, domas nav mainījuši un joprojām pauda pārliecību, ka sadarbībai ekonomikā un investīciju jomā ir iespēja attīstīties. Lai gan šobrīd liela daļa Ķīnas investīciju paliek pašā Ķīnā, nākotnē tieši Ventspili Pudongas rajona pārstāvji saredz kā vietu potenciālai Ķīnas tehnoloģiju un ražotnes ieviešanai. Šīs vizītes galvenais mērķis bija vienoties par tālākajiem abu reģionu sadarbības punktiem.

Kā skaidroja Ventspils brīvostas pārvaldes pārstāve Inga Ieviņa, Pudongas pārstāvji aicināja Ventspili izmantot sadarbību ar Pudongas jauno rajonu, lai nākamajā gadā izstādē Šanhajā pārstāvētu Latviju, prezentējot Ventspils ekonomiskās zonas ražojumus un sadarbības iespējas.

Ķīnas puse vēlreiz akcentēja, ka starp Ventspili un Pudongu, neskatoties uz ģeogrāfisko attālumu un atšķirībām iedzīvotāju skaitā un lielumā, saredzamas daudzas paralēles – īpaši ekonomikā, jo arī Pudongas galvenais dzinējspēks ir brīvā ekonomiskā zona un osta.

Ventspils pilsētas domes priekšsēdētāja pirmais vietnieks Jānis Vītoliņš stāstīja par Ventspils vērienīgajiem projektiem – Zinātnes un inovāciju centru, kā arī milzīgo koncertzāli. Turklāt Vītoliņš aicināja arī ķīniešus apsvērt domu sadarboties šajā ziņā, piemēram, izstādot Ķīnas zinātnes sasniegumus.

Savukārt Ventspils brīvostas pārvaldnieka vietnieks Igors Udodovs uzsvēra Ventspils iespējas kravu loģistikā uz Skandināviju un jaunu Ķīnas ražotņu izveidē Ventspilī, tā kļūstot par daļu no Eiropas Savienības tirgus.

Vizītes laikā Ventspilī viesi viesojas arī Digitālajā centrā, Rakstnieku un Tulkotāju mājā, kā arī topošajā Mūzikas vidusskolas un koncertzāles ēkā.

Autors: Ventspilnieks.lv / Foto: Ventspils brīvostas pārvalde