Tuvojoties trešajai Adventa svētdienai, sestdien plkst.15 Ventspils baptistu baznīcā notiks jau otrais īpašais Adventa laika koncerts nedēļas laikā. Šoreiz šo īpašo koncertu ventspilniekiem dāvās Ventspils kamerorķestris, kamerkoris Ventspils, kā arī solisti vairāki spilgti solisti: vijolnieces Sanita Salmane un Jekaterina Rosuščana, čellists Pēteris Ozoliņš, tenors Mārtiņš Zvīgulis un diriģents Aigars Meri, informē koncerta rīkotāji Kurzemes filharmonija.

Koncerta ievadā skanēs Semjuela Bārbera Adagio, kas uzskatāms par komponista pazīstamāko skaņdarbu. Tā pirmatskaņojums notika pirms teju 80 gadiem Ņujorkā. Tas ir viens no mūsdienu laikmeta pazīstamākajiem skaņdarbiem, kas daudz ticis izmantots, piemēram, kino vai arī mūsdienu modernās mūzikas aranžējumos. Turklāt šis bija viens no nedaudzajiem amerikāņu radītiem skaņdarbiem, kuru ļāva atskaņot un izpildīt PSRS.

Pēc tam skanēs itāļu baroks – komponista Arkandželo Korelli Concerto Grosso Op.6/8, tā otrais nosaukums latviešu valodā skan Radīts Ziemassvētku naktij.

Visbeidzot kā trešais izskanēs vokālās grupas Framest līdera Jāņa Ķirša skaņdarbs The King’s Speech tenoram, korim, stīgu instrumentu orķestrim, ērģelēm, sitaminstrumentiem un elektronikai. Tas, kā teikts anotācijā, ir spilgts laikmetīgās latviešu mūzikas piemērs, kura saturiskais vēstījums cieši saistīts ar pravieša Jonas grāmatu Vecajā Derībā. Meditatīva apcere mijas ar oratoriāliem posmiem, askēze kontrastē ar spilgtām, ilustratīvām epizodēm, kas emocionāli spriegi atklāj skaņdarba saturu.

Autors: Ventspilnieks.lv / Foto: LETA