SIA Ventspils nafta termināls darbībā paredzētās būtiskās izmaiņas ir benzīnu grupas produktu uzglabāšanas tilpuma palielināšana esošajā rezervuāru parkā, tādēļ uzņēmums šodien rīko sabiedrisko apspriešanu B kategorijas piesārņojošo darbību veikšanai, informē VNT.

Apspriešanas sēde notiks pirmdien plkst.17 Pārventas bibliotēkā.

Kā teikts iesniegumā grozījumu saņemšanā B kategorijas piesārņojošās darbības atļaujā, būtiskas ir izmaiņas esošajā darbībā, proti, benzīnu grupas produktu uzglabāšanas tilpuma palielināšana esošajā rezervuāru parkā. Uzņēmums norāda, ka jaunu rezervuāru būvniecība šo izmaiņu ietvaros netiek plānota.

Aprēķinos ņemts vērā, ka benzīnu grupas rezervuāri ir aprīkoti ar pontoniem. Rezervuāri, kuros šobrīd šādu pontonu nav, ar tādiem tiks aprīkoti, līdz tajos sāks benzīna grupas produktu uzglabāšanu. Pontonu uzstādīšana tiks veikta pakāpeniski.

Pārkraujot jēlnaftu uz tankkuģiem, emisijas tiks novadītas uz tvaiku pārstrādes sistēmu, uzsver VNT.

Kopējais pārkraujamo naftas un naftas produktu apjoms plānots līdz 20,24 miljoniem tonnu gadā. Plānots, ka no šī apjoma 11,35 miljoni tonnu būs dīzeļdegviela, ieskaitot biodīzeļdegvielu, 3,98 miljoni tonnu – benzīni ar benzola saturu līdz 5%, 2 miljoni tonnu – jēlnafta, kā arī salīdzinoši nelielos daudzumos citi produkti.

Ar pilnu iesnieguma materiālu iespējams iepazīties uzņēmuma mājas lapā internetā.

Rakstiskus priekšlikumus var iesniegt Ventspils reģionālajā vides pārvaldē Dārzu iela 2 līdz 4.janvārim.

Autors: Ventspilnieks.lv / Foto: Ventspils nafta termināls