Ventspilij izstrādās SOS aplikāciju, lai ērti ziņotu par kādām problēmām

1375

Vēl viens projekts, kas saņems pašvaldības finansiālu atbalstu Ventspils informācijas un komunikācijas tehnoloģiju (IKT) pilotprojektu programmas ietvaros, ir SOS aplikācijas izveide Ventspils pilsētai. SIA Aspired ir aplikācijas idejas autori un īstenotāji, tās mērķis ir, lai Ventspils viesi un ventspilnieki varētu ērti ziņot par notiekošo pilsētā, piemēram, nolūzušu koka zaru, noņemtu akas vāku, salauztu soliņu un citām lietām.

Ar šīs aplikācijas palīdzību būs iespējams panākt radušos problēmu ātrāku atrisināšanu un novēršanu, kā arī, lai taupītu pašvaldības resursus. Aplikācija tiks veidota tā, ka no tās varēs ziņot tikai par konkrētā pašvaldībā notikušajiem SOS gadījumiem.

Plānots, ka pēc pilotprojekta ieviešanas Ventspilī, šāda aplikācija tiks piedāvāta arī citām pašvaldībām.

Katrs lietotājs varēs apskatīt savus pieteikumus un redzēt to statusu – iesūtīts, pieņemts vai novērsts. Pēc fotoattēla ar SOS aplikācijas uzņemšanas tas automātiski tiks nosūtīts uz e-pastu kopā ar GPS koordinātām. E-pasta saņēmējs – Ventspils pilsētas pašvaldība – nosūtīs tālāk šo ziņu pēc piederības Labiekārtošanas kombinātam, Komunālajai pārvaldei vai citai.

Aplikāciju plānots izstrādāt un publicēt aplikāciju veikalos Google Play un App Store līdz 2017.gada Ventspils tūrisma sezonas atklāšanai, lai to varētu prezentēt kā Ventspils jaunumu ikgadējā Ventspils tūrisma konferencē.

Ventspils pilsēta būs pirmā Latvijā, kur tiks izmantota šāda aplikācija, tādējādi tiks veicināta pilsoniskā līdzdalība pilsētvides izaugsmē un attīstībā.

Aplikācijas izstrādes izmaksas ir 12 622 eiro, pašvaldības līdzfinansējums veidos nedaudz pāri par 10 000 eiro.