Ventspilnieki sūdzas par smaku ostas apkārtnē, VNT jāsamazina pārkraušanas ātrums

1482

Ceturtdienas vakarā, saņemot vairākas ventspilnieku sūdzības par spēcīgas smakas izplatīšanos pilsētā, Valsts vides dienests (VVD) sazinājies ar uzņēmumu Ventspils nafta termināls (VNT) un uzdevis tam rīkoties saskaņā ar instrukciju, samazinot kravu pārkraušanas ātrumu, lai mazinātu smakas izplatību.

VVD Ventspils reģionālās vides pārvaldes Tukumā dežūrējošais inspektors Ēvalds Rundāns aģentūru LETA informēja, ka vakar telefoniski saņēmis četras ventspilnieku sūdzības par spēcīgu smaku teju pašā pilsētas centrā – Pils un Peldu ielā vecpilsētā, un arī attālāk esošajā Lielajā prospektā, tirdzniecības centra Tobago apkārtnē.

Saņemot sūdzības, dežurējošais inspektors sazinājies ar Ventspils ostā strādājošajiem uzņēmumiem. Tā kā citos termināļos šādas kravas šajā laikā nav krautas, secināts, ka smaka izplatījusies VNT darbības rezultātā. Uzņēmumam ir uzdots rīkoties saskaņā ar instrukciju un samazināt naftas produktu pārkraušanas ātrumu, lai samazinātu smakas izplatību, skaidroja inspektors.

Ventspils reģionālajā vides pārvaldē ir reģistrētas sūdzības, ko ceturtdienas vakarā no ventspilniekiem saņēmis dežurējošais inspektors. Arī pirms tam šonedēļ divas reizes ir bijušas sūdzības par smakām, informēja Ventspils reģionālās vides pārvaldes direktora vietniece un kontroles daļas vadītāja Anna Adamsone. Pirmdien, reaģējot uz sūdzībām, ir veikti indikatīvi mērījumi Ostgalā, taču mēraparāti neko nav konstatējuši, lai gan ar degunu viegla smaka ir bijusi sajūtama.

Kā skaidroja Adamsone, smaku mērījumi iepriekš ir veikti arī pašos uzņēmumos, kas nodarbojas ar naftas produktu pārkraušanu. Ventbunkerā un Ventall terminālā rādītāji ir bijuši normas robežās, savukārt VNT jau jūnijā uzdots pārstrādāt iepriekš izstrādāto emisiju limitu projektu, jo konstatētas lielas atšķirības.

Jau ziņots, ka vairāki ventspilnieki vēlā ceturtdienas vakarā sociālajos tīklos rakstīja, ka jūt nepatīkamu smaku ostas apkārtnē pilsētā, tai skaitā savos dzīvokļos. “Vienkārši neciešama smaka nāk no ostas Pils ielas rajonā. Nevar elpu ievilkt, kožas rīklē,” sociālajā tīklā Facebook rakstīja kāda ventspilniece, vaicājot, vai ir iemesls satraukumam. “Reāli, ko darīt? Vai evakuēties? Jau pat noslēgti logi nelīdz, sajūta, ka sēžu benzīna bākā,” turpināja ventspilniece. Uz šiem ierakstiem sociālajā tīklā reaģējusi arī pašvaldība: “Ventspils pilsētas dome arī pauž sašutumu par šādu situāciju ar smakām, tāpēc rakstiski vērsusies Valsts vides dienestā un tā struktūrvienībā – Ventspils reģionālajā vides pārvaldē, kas kontrolē uzņēmumu piesārņojošo darbību.”