Rīt, 4.oktobrī, plkst.17.30 Ventspils Galvenajā bibliotēkā notiks Ventspils labiekārtošanas kombināta rīkotā ietekmes uz vides novērtējuma sākotnējo sabiedrisko apspriešanu objektam, kas paredz no atkritumiem iegūtā kurināmā reģenerācijas iekārtas izbūvi Talsu ielā 69. Sanāksmē var piedalīties ikviens Ventspils pilsētas iedzīvotājs.

Vides pārraudzības valsts birojs 11.septembrī ir pieņēmis lēmumu par ietekmes uz vidi novērtējuma piemērošanu no atkritumiem iegūtā kurināmā reģenerācijas iekārtas uzstādīšanai un ekspluatācijai Ventspilī, Talsu ielā 69. Paredzētās darbības ierosinātāja ir pašvaldības uzņēmums Ventspils labiekārtošanas kombināts. Kā skaidroja uzņēmumā, paredzētā darbība plānota 7300 kvadrātmetru lielā zemes gabalā.

Paredzētā darbība ietver reģenerācijas iekārtas uzstādīšanu un ekspluatāciju, ar nominālo ražošanas jaudu 10 MW, ražojot siltumenerģiju 8 MW un elektroenerģiju 1,3 MW apjomā. Kurināmo paredzēts iegūt no atkritumiem 21 210 tonnām gadā. Kurināmā reģenerācijai tiek izskatīti divi alternatīvi risinājumi: izmantojot slīdošās pamatnes tipa krāsns tehnoloģiju vai verdošā slāņa tehnoloģiju, norāda VLK.

Ar sagatavotajiem materiāliem par paredzēto darbību var iepazīties darba laikā Ventspils pilsētas domē un VLK birojā Pils ielā 12.

Autors: Ventspilnieks.lv / Foto: SXC