Ventspilniekus aicina novērtēt svētku rotājumus Ventspilī

1338

Ziemassvētku rotājumi priecēs ventspilniekus un pilsētas viesus vēl tikai šonedēļ – līdz 22.janvārim. Sākot ar nākamo nedēļu tos izslēgs un pakāpeniski noņems.Tikmēr pašvaldības iestāde Komunālā pārvalde aicina ventspilniekus jau šobrīd izteikt viedokli par svētku rotājumiem.

To būs iespējams izdarīt līdz 31.janvārim, zvanot pa tālruni 63601270, sūtot ierosinājumus uz e-pastu marketings@ventspils.lv.

Jau informēts, ka parasti darbs pie svētku dekoru izvietošanas pilsētā tiek sākts jau oktobrī. Šogad jauns noformējums bija svētku eglēm Rātslaukumā, Lielajā laukumā un Pārventas centrā. Savukārt svētku egles abās Bērnu pilsētiņās un augošā egle pie Ventspils pilsētas domes tika dekorētas ar dažādiem dekoriem, kas saglabājušies no iepriekšējiem gadiem, veidojot tos citādās kombinācijās nekā iepriekš.

Pilsētas galvenā Ziemassvētku eglīte – Rātslaukumā – jau tradicionāli tiek veidota no daudzām mazām eglītēm, sākotnēji tika samontēts eglītes karkass, bet pēc tam uz tā uzstādītas ap 300 mazas eglītes. Šogad eglīti Rātslaukumā rotāja sarkanas gaismas virtenes, koku zaru, čiekuru un sveču formas gaismas dekori, bet starp tiem rotaļīgi eglītē bija iekārtojušies vāveres silueta dekori. Savukārt pie eglītes savu kvēlāko vēlēšanos ventspilnieki varēja uzticēt tur esošajiem izgaismotajiem Ziemassvētku vecīša briežiem ar kamanām.

Augstākā no svētku eglītēm, ap 15 metru augsta eglīte, rotāja Lielo laukumu. Šeit ventspilnieki un pilsētas viesi labprāt fotografējās arī pie izgaismotā vides dekora – lielās Ziemassvētku dāvanas.

Vēl kā jaunums bija papildu gaismiņu dekorējumi pilsētas koku zaros. Vairākos kokos tika izmantotas ne tikai parastās spuldzīšu virtenes kā iepriekš, bet arī dekori krītošu lāsteku formā, tādi rotāja Kuldīgas un Lauku ielu krustojumu, Raiņa ielu un Pārventas centru. Pilsētas kokos šoziem tika uzstādītas 3000 gaismiņu virtenes kopā 36 km garumā ar pavisam 111 000 spuldzītēm tajās.

Lai svētku noskaņu radītu jau uzreiz, iebraucot pilsētā, Ziemassvētku dekorācijas tika uzstādītas gan iebraucot pilsētā no Kuldīgas ielas puses, gan no Ventspils – Rīga šosejas puses – tur tika uzstādīts dekorējums Sniegpārsliņu formā.

Tāpat jauni dekori tika uzstādīti apgaismojuma stabos Inženieru ielā pie J.Poruka ielas un Kuldīgas ielā posmā no Lielā prospekta līdz Jūras ielai.